Barca? Bayern? United? Ne, skotský supertalent míří do Chelsea

Barca? Bayern? United? Ne, skotský supertalent míří do Chelsea

Ten zákulisní závod trval dlouho. A vítězem se stala londýnská Chelsea, která odrazila útoky dalších slavných evropských značek.

A o čem to mluvíme? O úlovku patnáctileté skotské naděje Billy Gilmourovi, jenž se přesune z Glasgow Rangers na Stamford Bridge v červnu těsně po oslavě svých šestnáctých narozenin.

Ofenzivně laděný Gilmour, jenž už v letošním roce v rámci stáže trénoval s Conteho áčkem, přijde do britské metropole za 500 tisíc liber, čili skoro 16 milionů korun. Konečná suma však může narůst mnohem výše a záležet bude na tom, zda se fotbalista později prosadí v prvním týmu.

"Chtěli jsme, aby Billy zůstal v Rangers. Ale díky této dohodě dostaneme velmi slušnou sumu za patnáctiletého hráče, který ještě nenastoupil za hlavní tým, a další výraznou sumu za jeho případné výkony v budoucnu," citoval Deník Sport představitele skotských Jezdců z Ibrox Parku.

Gilmoura v minulosti opakovaně sledovali skauti Barcelony, Manchesteru United, Bayernu Mnichov či Arsenalu. Nejdále se však v jednáních podařilo dojít aktuálnímu lídrovi Premier League, ve kterém by měl začít v mládežnickém mužstvu U-18.

Poslední místenka v Premier League: Kalas, Pudil, nebo Stam?