Zpět na vrchol v jednatřiceti letech? Falcao vděčí za restart jedinému pomocníkovi

Zpět na vrchol v jednatřiceti letech? Falcao vděčí za restart jedinému pomocníkovi

Tolika zlámanými holemi se nemůže pochlubit téměř nikdo. Kolumbijský útočník Radamel Falcao byl poslední roky v hlubokém útlumu a mnozí dřívější fanoušci ho za jeho výkony pranýřovali. Hovořilo se o přesunu do severoamerické MLS, která je svým způsobem starobincem bývalých evropských ikon, ale on setrval v Monaku a porval se o druhou šanci. Výsledek? Semifinále Ligy mistrů a možný triumf v Ligue 1.

Hostování v Manchesteru United a Chelsea dopadlo katastrofálně a hovořilo se o tom, že někdejší palebná síla Atlétika Madrid má nejlepší léta za sebou. Nyní má ale v občanském průkazu jednatřicet let a zdá se, že ještě do starého železa nepatří. V končící sezóně byl velkým tahounem Monaka a může se opět měřit s nejlepšími útočníky v Evropě.

Na vině útlumu minulých let byla také zranění, která ho eliminovala v přesvědčování fanoušků. Křížové vazy dostaly hodně zabrat a jednu chvíli se mluvilo i o konci kariéry. Jak se ale zdá, zdravý Falcao umí kousat i po třicítce.

„Začal jsem s ním spolupracovat v první polovině roku 2016. Je to velmi psychicky silný člověk, velmi rázný. Proto se rozhodl hledat mou pomoc. Měl cíl, ale fyzicky mu něco scházelo. Musíte se soustředit na tři pilíře – tělo, mysl a duši. Potřebujete umět zacházet s hráčem tak, jak si to vaše profese a situace žádají. Pokud mu pomůžete po psychické stránce a zapracujete i na fyzické stránce, může hrát bez strachu na úrovni jako před deseti lety,“ prohlásil jeho fyzioterapeut Eduardo Santos.

„Každý program s hráčem má odlišný a individuální postup a cestu. Každý je jiný. Vyvíjím program na míru každého sportovce, se kterým pracuji. To je důvod, proč je mezi nám potom velmi osobní pouto, které nelze tak snadno vysvětlit. Nesrovnávám své pacienty, respektuji individualitu každého z nich. Myslím, že Falcao udělal pořádný kus práce a je zpátky. Může dávat ještě pár let hromady branek a být klíčovým a rozdílovým hráčem svého klubu,“ dodává Santos.