Jakým okamžikem odstartovalo Janktovo období jako z nejdivočejších snů?

Jakým okamžikem odstartovalo Janktovo období jako z nejdivočejších snů?

Zajímal se o něj Arsenal, Leicester, Stoke nebo West Ham. Pavel Nedvěd by jej zase rád viděl v Turíně a v Itálii se o něm mluví jako o novém Jankulovském. Mistr debutů nezná nervy a v jedné statistice je dokonce lepší než Lionel Messi. Kdo je Jakub Jankto a kým jednou může být?

Narodil se 19. ledna roku 1996 v Praze. V šesti letech přišel do Vršovic na nábor a zůstal zde dlouhých dvanáct let, než jej jako osmnáctiletého mladíčka bez jediného startu mezi dospělými vyhmátl skvělý skauting italské Udinese Calcio, kde v minulosti působili hned čtyři Češi. Tomášové Zápotočný se Sivokem, Marek Jankulovski a Matěj Vydra. Zde Jankto bez váhání podepsal pětiletou smlouvu, sešívaní za něj vyinkasovali v přepočtu 20 milionů korun a s přáním všeho dobrého jej vyslali do neznáma.

Našli se i tací, kteří mu přestup zazlívali a prorokovali pouhé vysedávání na lavičce, léta po hostováních a návrat do Česka. „Holt se budu snažit ještě víc, abych vám zavřel hubu a ukázal, že na to mám. Mějte se,“ vzkázal jim tehdy na Twitteru sebevědomě. V letní přípravě se brankou podílel na výhře 6:0 nad amatérským týmem Giorgione, ale v sezoně dres prvního týmu ani neoblékl a na tu další zamířil na hostování do druholigového Ascoli. Zde už nastupoval pravidelně, ve čtyřiatřiceti zápasech dokázal nastřílet pět branek a řekl si o návrat do Udinese a první šanci v Serii A.

Lepší než Messi

Sezonu 2016/2017 sice začal na lavičce, ale po sérii nezdarů došlo k výměně trenéra a Jankto se objevil se i na trávníku před pětadvacetitisícovými ochozy Stadia Friuli. Proti Fiorentině sice naskočil jen na posledních pět minut, ale o čtyři dny později už byl v základu a za další dva týdny slavil sladký premiérový gól do sítě Juventusu za záda Gianlugiho Buffona, kterého za celou svou kariéru neprostřelil ani Lionel Messi. Tímhle okamžikem odstartovalo období jako z nejdivočejších snů.

Jakých snů? Co o něm říká Pavel Nedvěd? A jak na svůj raketový start nahlíží on sám?

CELÝ DOSAVADNÍ PŘÍBĚH ČESKÉHO TALENTA SI MŮŽETE PŘEČÍST V KARTOTÉCE NOVÉHO ČÍSLA MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ VYŠLO MINULÝ ČTVRTEK 4. KVĚTNA.