Má rád severské kriminálky a hudbu si ve velkém stahuje do mobilu. Takhle teplického záložníka Filla neznáte

Má rád severské kriminálky a hudbu si ve velkém stahuje do mobilu. Takhle teplického záložníka Filla neznáte
ROZHOVOR

Velmi vydařenou sezónu zaznamenal jednatřicetiletý záložník Teplic Martin Fillo, který byl dle statistik nejvíce faulovaným hráčem právě skončeného soutěžního ročníku 2016/2017. My však dnes necháme běžné otázky o aktuálních zápasech, přestupech či pozvánkách do reprezentace stranou, a položíme mu zvídavé dotazy, které vám ho možná více přiblíží jako člověka. 

Čím jste chtěl být jako malý? Točilo se to od prvních krůčků jen kolem fotbalu nebo vás okouzlila povolání jako popelář, astronaut, archeolog či automechanik?

Když jsem byl dítě, tak jsem chtěl hrát fotbal nebo hokej. Na hokej mě máma nechtěla přihlásit, protože výstroj byla moc drahá. Zhruba od čtrnácti let jsem už pak věděl, že chci být fotbalista.

U většiny hráčů to byli otcové či dědové, kteří své ratolesti nakonec k zelenému pažitu přivedli. Kdo je vašim největším patronem v tomto případě?

Na první tréninky mě vodil brácha, protože s fotbalem začal a já jako mladší jsem ho chtěl napodobovat. Lásku k fotbalu ve mně v žácích probudil trenér Žaloudek, který mě měl pět let ve Viktorii Plzeň. On má největší zásluhu na tom, že se vlastně dneska živím fotbalem. Jsem mu za to ohromně vděčnej.

Ligová sezóna je u konce a příprava začne za pár týdnů. Jaké sporty kromě fotbalu ještě děláte ve volném čase? Jste v něčem natolik dobrý, že by vás to mohlo taky uživit?

Bohužel ne. Ve všech sportech jsem průměrnej až na ten fotbal, proto se jím živím. Mám jinak rád všechny sporty, hraju třeba beach volejbal, šipky nebo když je chvilka, tak jdu na kolo. Moc toho volného času ale v sezóně nemáme, takže se věnuju převážně regeneraci a fotbalu.

Krom sportu se nabízí ještě celá řada aktivit. Co třeba knihy? Jak obstojný jste čtenář a co vám utkvělo z posledních titulů v paměti?

Jsem docela velkej čtenář. Za tenhle rok jsem přečetl poměrně dost knížek a baví mě to. Můžu si u toho odpočinout, takže je to pro mě ideální.

Jedná se o knihy z fotbalového prostředí nebo preferujete i jinou tematiku?

V poslední době se mi hodně líbila autobiografie Fergusona, nedávno jsem dočet autobiografii Gerrarda. Baví mě ale také severské kriminálky…

Jak velkou součástí vás je hudba? Co posloucháte a podporujete své oblíbené umělce návštěvami koncertů či festivalů? V roce 2017 se již alba příliš nekupují, máte nějaká doma? Nebo jako gurmán lahodíte vinylům?

Poslouchám tak nějak úplně všechno, od starých českých hitů po taneční muziku. Nemám vyhraněný styl, poslechnu si všechno. Hudbu mám rád a jsem na ni docela závislej. Vinyly nesbírám, zase tak jsem v tom fanšmekrovství nepokročil. Mám předplacenou aplikaci v mobilu a můžu si kdykoliv něco stáhnout. Na koncerty moc nechodím, protože během sezóny není moc času a mám rodinu.

A filmy?Díky krátkému angažmá v Anglii vám asi titulky nevadí. Máte raději originál nebo český dabing, na který jedni nadávají a druzí ho označují za jeden z nejkvalitnějších na světě?

Určitě originál, protože umím anglicky, a ten dabing je špatnej. Někdy to film dokáže pořádně znechutit. S českým dabingem je to pravda, dřív mě ani nenapadlo koukat na filmy v originále, ale když pak ovládáte nějak slušně ten jazyk a pár filmů máte už za sebou, tak vás to pohltí.

Pro většinu hráčů je v posledních letech důležitá aktivita na sociálních médiích. Skrze Facebook, Twitter nebo Instagram komunikují a ještě více na sebe poukazují. Jak jste v této disciplíně aktivní vy?

Já mám jenom Facebook. Moc věcí tam nepřidávám, spíš chci být víc v kontaktu s fanoušky, protože jsem byl kdysi taky fanoušek fotbalu. Když mi tam někdo občas napíše nějakou milou zprávu, tak mu odepíšu.

Sledujete české sportovní weby a magazíny, popřípadě diskuze u článků o vás?

Samozřejmě když se mi daří, tak si rád přečtu nějaký článek. Když se mi nedaří, tak se od toho raději držím dál. Mám to takhle rozdělený. (smích)

Nejlepší hráči současnosti si potrpí na velké garáže, ve kterých leští své čtyřkolové miláčky. Jakou lásku k autům chováte vy a v čem se proháníte po ulicích Teplic?

Já mám Mercedes CLA, což je normální auto a není to žádnejzávoďák. Rád se projedu i na skútru. Auta samozřejmě rád mám, ale teď momentálně mám rodinný typ.

Za pár let i vy budete muset s ohledem na věk pověsit své kopačky na hřebík. Hodláte u svého oblíbeného sportu zůstat a zkusit třeba roli trenéra nebo máte jiné plány v cela jiném odvětví?

Fotbal mám hodně rád a chtěl bych u něj zůstat. Už jsem si udělal trenérskou licenci B a po kariéře budu mít víc času, takže bych chtěl i tu A. Jednou z variant je zkusit být trenérem. Teď mám ale ještě hodně let před sebou a ten konec budu oddalovat co nejdál.