Koscielny zpět do rodné vlasti? Olympique Marseille se to pokusí zrealizovat

Renomovaný trenér na lavičce probouzejícího se Olympique Marseille Rudi Garcia potvrdil zájem o jednatřicetiletého obránce londýnského Arsenalu Laurenta Koscielnyho.

Koscielny zpět do rodné vlasti? Olympique Marseille se to pokusí zrealizovat

Dlouholetý francocuzský reprezentant sice podepsal v úvodu letošního roku na Emirates Stadium novou smlouvu, ovšem i tak má letos v létě figurovat na nákupním seznamu giganta z Ligue1 velmi vysoko.

Bývalý stratég AS Řím, Lille, Le Mans, Saint-Étienne či Dijonu, jehož svěřenci zakončili ročník jedenácti zápasy bez prohry, sledoval finále FA Cupu mezi Arsenalem a Chelsea a připustil, že je pro něj Koscielny zajímavým hráčem...

"Nechte ho si užít jeho vítězství v FA Cupu. Ale všichni skvělí hráči nás zajímají, to je samozřejmé," uvedl kouč desetinásobného mistra země, jenž přivel své ovečky ve francouzské sezoně k pátému místu.

Kouč, který působí na Stade Vélodrome od října loňského roku, pracuje na jihu země galského kohouta s hráči jako Hubočan, Evra, Rolando, Diaby, Thauvin, Gomis či Payet, což je jeho kolega z národního mužstva, který by ho rád viděl ve stejném týmu.

Kolega Čecha, Welbecka, Sáncheze a spol. má za sebou sedm londýnských sezon, během nichž vždy patřil do základní sestavy Wengerova slavného souboru. Před příchodem do Premier League oblékal trikoty Lorientu, Tours a Guingampu.

Koho ze Stoke City chtějí Paris Saint-Germain a AC Milán? Bony to není...