Koscielny zpět do rodné vlasti? Olympique Marseille se to pokusí zrealizovat

Koscielny zpět do rodné vlasti? Olympique Marseille se to pokusí zrealizovat

Renomovaný trenér na lavičce probouzejícího se Olympique Marseille Rudi Garcia potvrdil zájem o jednatřicetiletého obránce londýnského Arsenalu Laurenta Koscielnyho.

Dlouholetý francocuzský reprezentant sice podepsal v úvodu letošního roku na Emirates Stadium novou smlouvu, ovšem i tak má letos v létě figurovat na nákupním seznamu giganta z Ligue1 velmi vysoko.

Bývalý stratég AS Řím, Lille, Le Mans, Saint-Étienne či Dijonu, jehož svěřenci zakončili ročník jedenácti zápasy bez prohry, sledoval finále FA Cupu mezi Arsenalem a Chelsea a připustil, že je pro něj Koscielny zajímavým hráčem...

"Nechte ho si užít jeho vítězství v FA Cupu. Ale všichni skvělí hráči nás zajímají, to je samozřejmé," uvedl kouč desetinásobného mistra země, jenž přivel své ovečky ve francouzské sezoně k pátému místu.

Kouč, který působí na Stade Vélodrome od října loňského roku, pracuje na jihu země galského kohouta s hráči jako Hubočan, Evra, Rolando, Diaby, Thauvin, Gomis či Payet, což je jeho kolega z národního mužstva, který by ho rád viděl ve stejném týmu.

Kolega Čecha, Welbecka, Sáncheze a spol. má za sebou sedm londýnských sezon, během nichž vždy patřil do základní sestavy Wengerova slavného souboru. Před příchodem do Premier League oblékal trikoty Lorientu, Tours a Guingampu.

Koho ze Stoke City chtějí Paris Saint-Germain a AC Milán? Bony to není...

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.