Favorité jsou Němci, ale šanci na postup máme, říká před Eurem Hubínek

S Bohemkou v lize v předposledním kole uhájil prvoligovou příslušnost a nyní se spolu s dalšími klokany Milanem Havlem a Martinem Haškem chystá s reprezentační jednadvacítkou na nadcházející Euro v Polsku. V prvním přípravném zápase s Ázerbájdžánem (výhra 5:0) si dokonce vyzkoušel kapitánskou pásku a v druhém (výhra 2:1) odehrál celý první poločas. Na Euru by si přál odehrát co nejvíce minut, aby zaujal skauty nejlépe z Německa, a postoupit s týmem ze skupiny smrti. Prý to není bez šance.

Jaký máte dojem ze srazu?

Celkově určitě pozitivní, protože jsme zvládli oba zápasy a udrželi si dobrou náladu.

Co byste řekl k oběma zápasům jednotlivě?

První byl jednoznačnější, protože jsme dokázali rychle vstřelit tři góly a zbytek zápasu jsme kontrolovali. Druhý už byl ale o moc těžší, soupeř šel do vedení a potom už jen bránil v devíti lidech na velkém vápně a my jsme se do něj nemohli nijak dostat. Ke konci zápasu mu naštěstí začaly docházet síly a před koncem jsme toho dokázali využít a dvakrát skórovali.

V čem se liší zápasy jednadvacítky od zápasů české ligy?

Pokud vezmu ty nejtěžší soupeře, tak jsou reprezentační zápasy daleko více o technice. A samozřejmě jsou rychlejší. Třeba zápas s Belgií byl tím vůbec nejnáročnějším, který jsem kdy hrál. Česká liga je ale zase hodně soubojová a klíčové je uplatnění důrazu.

Liší se nějak vaše pozice v týmu od toho, na co jste zvyklý v Bohemce?

Herní styl je trochu jiný, ale moje role defenzivního záložníka se zas tak neliší.

Cítíte už po celé sezoně únavu?

Mezi koncem ligy a srazem jsme měli nějaký čas, který jsem se snažil využít co nejlépe k regeneraci a únavu teď téměř vůbec necítím.

Jaká je v šatně nálada směrem k Euru?

Úplně skvělá. Daří se nám vítězit a to je pro psychiku týmu vždycky nejdůležitější. Dodává nám to sebevědomí.

Těšíte se nebo jste nervózní?

Strašně se těším a nervózní nejsem skoro vůbec.

Vnímáte to tak, že si na Euru můžete svými výkony říct o nějaké zajímavé angažmá?

To sice ano, ale defenzivní záložník se neblýskne za deset nebo dvacet minut v závěru utkání. Abych si tedy já řekl o nějaké angažmá, tak bych musel odehrát nějaké zápasy v základu a pokud možno co největší porci minut, a ještě předvést opravdu vynikající výkon. Není to tak jednoduché.

Víte, jaká země by vás lákala?

Německo. Líbí se mi, jaký hrají fotbal, je mi blízká jejich mentalita a ještě bych to měl blízko domů. Nejraději bych šel tam.

Němce máte spolu s Itálií a Dánskem ve skupině, jak vidíte šance na postup z tak těžké skupiny?

Sice je to skupina smrti, ale myslím, že šance na postup tu rozhodně je. Máme silný tým v čele s kluky, kteří už nastupují v zahraničí a dokážou se tam i prosadit.

Cítíte díky Janktovi, Schickovi nebo Černému velkou sílu?

Schick s Janktem mají teď obrovskou formu, což dokazovali ve svých klubech v Itálii i na reprezentační úrovni a pro nás jsou rozhodně klíčoví. Venca Černý je také výborný fotbalista a tihle tři spolu tvoří obrovskou ofenzivní sílu, se kterou budou mít naši soupeři na turnaji veliké problémy. Celkově je náš mančaft v každé řadě poměrně vyrovnaný a nemyslím, že bychom někde měli nějakou výraznější slabinu.

Kdo je podle vás favorit celého turnaje?

Asi právě ti Němci. Myslím, že mají nejsilnější tým a spousta jejich hráčů hraje ve vyspělých evropských klubech. Nebude to s nimi vůbec jednoduché.

A jaké jsou vaše osobní cíle, kterých chcete na turnaji dosáhnout?