Džeko se chce jednou vrátit na známou adresu. Do Teplic ho však srdce netáhne

Džeko se chce jednou vrátit na známou adresu. Do Teplic ho však srdce netáhne

Bosenský ostrostřelec Edin Džeko je při chuti ve svých jednatřiceti letech. V dresu AS Řím patří k obávaným útočníkům, neboť se dokázal v italské nejvyšší soutěži prosadit v uplynulé sezóně hned v devětadvaceti případech. V Serii A ho váže ještě smlouva tři roky, ale poté by mohl zamířit na sklonku kariéry do Wolfsburgu. I on sám přiznal, že by se tam jednou rád vrátil.

Jméno tohoto balkánského útočníka není nutné českému publiku dlouze představovat. Dva roky strávil Džeko v české nejvyšší soutěži a v Teplicích si udělal tak dobrou vizitku, že ho v roce 2007 koupil německý Wolfsburg za 4 miliony eur. Zde strávil tři úspěšné sezóny, než se rozhodl své štěstí zkusit v Manchesteru City. Jak se ale zdá, na Vlky nedá dopustit.

 V dresu Wolfsburgu odehrál 111 soutěžních zápasů, ve kterých dal 66 branek. Bundesligový celek slaví v těchto dnech dvacet let mezi německou elitou a Džeko samozřejmě přál svému bývalému klubu vše nejlepší. Hlavní informací je však fakt, že přiznal, že by se jednou ještě rád vrátil.

„Je mi 31 let a cítím se lépe než kdy jindy. V Římě se mi daří a jsem zde šťastný. Mám s klubem ještě smlouvu na tři roky, a pak nevím, co bude dál. Doufám ale, že bych se ještě jednou mohl jako hráč do Wolfsburgu vrátit. Mám ho ve svém srdci a znamená pro mě hodně. Bez něj bych neměl šanci si zahrát za Manchester City nebo AS Řím,“ prohlásil bosenský legionář.