Z jiných lig se asi dostává do reprezentace líp, posteskl si natěšený Pokorný

Z jiných lig se asi dostává do reprezentace líp, posteskl si natěšený Pokorný

Třiadvacetiletý stoper Lukáš Pokorný z Montpellieru má za sebou prvního půl roku v Ligue1 a dle svých slov by se rád uchytil také v českém národním týmu, za který dosud nastoupil pouze před necelým rokem v přípravě proti Arménii.

Pozvánku na Norsko a Belgii čekal marně, Karel Jarolím totiž povolal střední obránce Tomáše Kalase, Marka Suchého, Jakuba Brabce a Tomáše Sivoka. Také oni se živí fotbalem v zahraničí. Ve druhé anglické, švýcarské, belgické a turecké nejvyšší soutěži.

"Měl jsem zprávy, že by to mohlo dopadnout, tak jsem čekal na tu první nominaci, pak i donominaci. S přítelkyní jsme si ani nic pro jistotu neplánovali, kdyby to náhodou vyšlo, ale bohužel se nezadařilo, to je život. Třeba až to někdy v budoucnu přijde, člověk si toho bude více vážit. Pořád to je prostě reprezentace a nic více pro mě není. Asi se z jiných lig dostává do reprezentace líp, třeba z Německa. Pro mě je to ale dál velká výzva. Třeba se brzy začne vysílat v televizi na Sport 1 více zápasů a bude to lepší, třeba se pak i do té reprezentace dostanu," uvedl v interview pro Deník Sport defenzivně laděný borec, jenž se přesunul do země galského kohouta z Liberce za 1,5 milionu eur.

Vezme Křetínský do Sparty i Sivoka? Po Norsku ho tam tlačí spíše slávisté

Ligue1, ve které dosud zasáhl do 13 zápasů s bilancí dvou žlutých karet, je podle něj podceňovaná. Byť má určitě větší zvuk, než všechny ligy, ze kterých nyní byli výše zmínění stopeři povoláni. "Podle mně je francouzská liga tady v Česku trošku nedoceněná, Jaroslav Plašil je tam třeba hrozně dlouho a dokonce je v Bordeaux kapitánem, což málokdo cení. Je to dobrá liga, je strašně rychlá, možná jedna z nejrychlejších. Hraje tu hodně kluků z Afriky, kteří jí dodávají tu sílu a dynamiku," uzavřel stále perspektivní zadák, jehož slova vyšla na iSport.cz.