Bayern už hvězdu Premier League nechce, půjde jinou cestou

Bayern už hvězdu Premier League nechce, půjde jinou cestou

S odchodem Alexise Sáncheze z Arsenalu to možná nebude tak žhavé. Jeden z hlavních zájemců o jeho služby Bayern Mnichov totiž podle všeho zařadil zpátečku a rychlého Chilana už nechce.

Prezident bavorského velkoklubu Uli Hoeness příchod bývalého hráče Barcelony vyloučil s tím, že se úřadující německý mistr zaměří na budování kádru a zajímat se bude především o mladé talenty do dvaadvaceti let.

„Všichni mluví o budování týmu a o tom, jak musí být budoucnost Bayernu jasná,“ řekl pro magazín Kicker a pokračoval: „A Bayern přesně to dělá. Přivádíme hráče mezi dvaceti a dvaadvaceti lety a jsme za to kritizováni.“

Všem se holt nelze zavděčit, což moc dobře ví i Hoeness. „Nemůžete budovat tým se 100 miliony eur a kupovat hráče, kterým je 29 nebo 30 let. To není správná politika. My se vydali cestou mládí. Dáváme šanci talentům,“ pokračoval funkcionář.

A jeho slova potvrzuje pohled na kádr Bayernu. V něm nalezneme mladíky jako Corentin Tolisso, Kingsley Coman, Niklas Sule nebo Serge Gnabry. „Plně to podporuju. Dává to smysl. Všichni mají obrovský potenciál a před sebou velkou budoucnost,“ dodal.