Byl to můj sen hrát v Anglii, říká po podpisu dvouleté smlouvy obránce Mazuch

Byl to můj sen hrát v Anglii, říká po podpisu dvouleté smlouvy obránce Mazuch

Sparta s ním nepočítala a odstavila jej na druhou kolej, což ho ale mrzet nemusí. Zkušený osmadvacetiletý stoper Ondřej Mazuch se vydal na Ostrovy, kde začal trénovat v týmu anglického Hullu. Přestože této klub v uplynulém ročníku Premier League sestoupil do nižší soutěže, jedná se stále o atraktivní adresu. A Hullu se jeho přítomnost zamlouvá, neboť s ním podepsal dvouletý kontrakt s opcí.

„Byl to můj sen hrát v Anglii. Jsem nadšený, že mi Hull dal tuhle skvělou možnost. Nemůžu se dočkat, až začne nová sezóna. Anglická Championship u nás nemá takový zvuk, ale je to skvělá soutěž. Myslím, že ostrovní styl fotbalu mi bude vyhovovat,“ prohlásil Mazuch na webových stránkách ostrovního klubu.

„Mám z klubu jen pozitivní zážitky. Trenér Sluckij je výborný, hodně se mnou komunikuje a je vidět, že o mě hodně stál. Výhodou je také to, že se s ním díky mému působení na Ukrajině bezproblémově domluvím,“ pochvaluje si český legionář spolupráci s ruským koučem, který vedl dlouhá léta CSKA Moskva a okusil také kormidlo ruské reprezentace.

Mazuch si na Ostrovech vyzkoušel dva zápasy v přípravě, kdy Hull změřil síly s Benfikou Lisabon a Nantes. V obou případech udržela defenziva čisté konto. Jedná se tak o jeho čtvrté zahraniční angažmá, neboť v minulosti oblékl dresy Fiorentiny, Anderlechtu a Dněpropetrovsku.

„V klubu o Ondru hodě stáli. Trenér Sluckij ho velmi dobře zná z jeho působení na Ukrajině. Ondra se k týmu připojil už na soustředění v Portugalsku, na kterém jednoznačně přesvědčil o svých kvalitách. Vzhledem k situace, do které se dostal ve Spartě, považujeme za velký úspěch, že se pro něj podařilo najít tohle špičkové angažmá,“ dodal jeho agent Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest.