Možná je to poslední šance se dostat do první ligy, ozývá se z tábora Opavy

Možná je to poslední šance se dostat do první ligy, ozývá se z tábora Opavy

Opava v uplynulém ročníku druhé nejvyšší soutěže málem postoupila mezi tuzemskou elitu. Bodově úspěšnější ale nakonec byly Sigma Olomouc a Baník Ostrava a slezský klub se ziskem 63 bodů setrval před branami. Vedení klubu chce však s hráči znovu zabojovat o postup, protože se z kabiny ozývá, že by se mohlo jednat o jednu z posledních možností se podívat do první ligy.

„Skončili jsme třetí v lize a dostali jsme se až do finále poháru. Nenechalo to nikoho klidným. Chtěli jsme udržet kvalitu mužstva a hráče, o kterých se šuškalo, že by mohli odejít. Zapalač, Žídek i Schaffartzik s námi prodloužili smlouvu. V klubu jsou spokojeni a jsem rád, že jsme došli k dohodě,“ přiznal generální manažer klubu Alois Grussmann.

„Největším příchodem je Pavel Zavadil, Opavě dal přednost před jinými mužstvy. Z Pardubic dorazil Joel Kayamba a zkvalitnili jsme také brankářský post, neboť jsme přivedli Vojtěcha Šroma,“ dodává Grussman, který tak připravil kouči Romanu Skuhravému dobré podmínky pro to, aby se mohl pokusit do první ligy dostat.

„Přijímáme roli strašáka favoritů s absolutní pokorou a respektem ke každému soupeři. Není to fráze. Víme, že pokud chceme uspět, musíme podat co nejlepší výkon proti všem. Loni se nám nepodařilo cíl naplnit, letos máme další příležitost. Chci poděkovat vedení, že jsme udrželi stávající kádr a na postech, kde jsme chtěli posílit, jsme zase o krok dál. Navýšili jsme i tréninkové dávky,“ přiznává Skuhravý.

„Kdo chce postoupit, musí mít co nejdříve 50 bodů. My v loňském ročníku dokázali s 63 body nepostoupit. Tato zkušenost bude dostatečná, abychom šli zápas od zápasu, a předváděli fotbal, se kterým budeme spokojeni. Byl bych také rád, kdybychom udrželi návštěvnost a zájem o fotbal, který jsme ve fanoušcích vzbudili. To je pro nás odměnou,“ pokračuje kouč Opavy.

„Je to možná jedna z posledních šancí, jak se dostat do první ligy. Nechceme to nechávat na dva zápasy v baráži. Víme, že to je desetiprocentní šance, jak postoupit. Bohužel se to tak nastavilo. Víme, že to bude náročné, ale chceme v letošní sezóně bojovat o tom, abychom se do první ligy dostali,“ dodal předseda představenstva Marek Hájek.