Neymar se loučí se spoluhráči z Barcelony. Smlouva s PSG je prý už podepsána

Neymar se loučí se spoluhráči z Barcelony. Smlouva s PSG je prý už podepsána

Katalánský gigant přichází o hvězdu, která se mohla stát do pár let klubovou ikonou. Jedna část fanoušků pláče, druhá nenávistně hází pohledy na každou fotku brazilského ostrostřelce. Jedno je jisté, PSG svůj milionový závod dotahuje do zdárného konce a zásadním způsobem přepisuje historii tohoto sportu.

Neymar ve středu ráno oznámil svým spoluhráčům, že z klubu odchází. Jasný signál, že má sbaleno a míří do Paříže. Francouzský gigant za něj má zaplatit 222 milionů eur, což bude rekordní přestupová suma.

Odchovanec Santosu byl v posledních letech považován za nástupce Messiho a měl ho do pár let nahradit v roli lídra ofenzivy. Tímto přesunem ale trumfne i Paula Pogbu, který minulé léto zamířil z Juventusu do Manchesteru United za 105 milionů eur.

Neymar přistál v baště Katalánska v úterý pozdě večer z Dubaje. Ve vší tichosti opustil letiště a další den ráno se měl hlásit na tréninku u nového kouče Ernesta Valverdeho. „Do tréninkového centra sice dorazil, ale odjel z něho ovšem již po půlhodině.  Svým spoluhráčům tam oznámil, že Barcu hodlá opustit. Svou budoucnost prý vidí v jiném působišti a trenér Valverde mu dovolil odejít z tréninku,“ odhalila agentura AP s odvoláním přímo na katalánský klub.

Podle španělský a francouzských médií je prý smlouva již podepsána a brazilský legionář by si měl v PSG přijít na roční plat 30 milionů eur. Dalších 300 milionů by mu mělo na účet přistát od Qatar Sports Investments, která vlastní PSG. Bude se jednat o odměnu za to, že se stane ambasadorem světového šampionátu 2022 v Kataru.