Budějovice vyhrály ve Vlašimi, Varnsdorf veze bezbrankovou remízu ze Žižkova

V zápase druhého kola Fotbalové národní ligy byly v plánu v páteční předehrávce zápasy Ústí nad Labem proti Sokolovu a Znojma proti Hradci Králové. V sobotu se od čtvrt na jedenáct ráno utkala mužstva Pardubic s Frýdkem-Místkem a Třince s Příbramí. Od 14:30 se představily Vítkovice na hřišti Opavy, která vyhlásila útok na postup do ligy. V neděli v tradiční "žižkovský" čas 10:15 se představila domácí Viktorka Žižkov proti severočeskému Varnsdorfu. Ve večerním nedělním zápase hostila Vlašim Jihočechy z Budějovic.

Ústí nad Labem zvítězilo i přes vyhrocený závěr nad Sokolovem 2:1 a po bezbrankové remíze z Vítkovic z prvního kola má tedy již čtyři body. Sokolov se naopak ocitá na chvostu FNL, protože za dvě kola nezískal ani jeden bod.

V dalším zápase se potkalo Znojmo s nováčkem FNL Hradcem Králové, který je jedním z horkých adeptů na návrat do ligy. Hradec v prvním kole doma pouze remizoval s Táborskem, a proto ze zápasu ve Znojmě nutně potřeboval body. To se mu podařilo na jedničku a navzdory tomu, že po prvním poločase prohrával 0:1, veze si z Moravy cenné tři body v podobě výhry 3:1.

V sobotním ranním zápase zajížděl Frýdek-Místek do Pardubic. V prvním kole Frýdek-Místek doma remizoval s Opavou a Pardubice podlehly 0:1 Olympii Praha. V zápase dvou týmů, od kterých se očekává poklidný střed druholigové tabulky zvítězily Pardubice díky brance Michala Petráně z šestačtyřicáté minuty.

V dalším ranním zápase ze soboty mezi Třincem a druholigovým nováčkem z Příbrami bylo rozhodnuto už o poločase, neboť všechny tři branky padly v první půli a v druhé se již nic zásadního nestalo. Příbram tak do FNL nevstoupila dobře, protože po domácí bezbrankové remíze se Znojmem neveze ze slezského Třince ani bod.

V zápase mezi Opavou a Vítkovicemi se rozsypal koš z góly. Ve 24. minutě dostal za stavu 1:1 červenou kartu hostující Martin Honiš a bylo po zápase. V poločase Opava vedla již 3:1. V 82 minutě upravil skóre na konečných 6:2 Joel Kayamba a domácí tak berou po remízovém zaváhání z prvního kole důležité tři body.

V ranním nedělním zápase mezi Viktorií Žižkov a Varnsdorfem jsme se gólu nedočkali. V prvním poločase měl více ze hry Varndorf, ve druhém poločase naopak několik gólových situací nedokázala proměnit domácí Viktorka. Varnsdorf tak odjíždí z Prahy s jedním bodem a jelikož byl proti Žižkovu "outsiderem", určitě ho bere všema deseti.

Budějovice již od začátku na hřišti soupeře potvrzovaly roli favorita aktivní hrou. V 9. minutě se trefil Kadula, ve 35. Wermke a bylo vymalováno. Do konce zápasu se již nic zásadního nestalo a Budějovice tak po domácím remízovém zaváhání s Žižkovem z prvního kola berou v letošní sezoně poprvé tři body.

Ústí nad Labem - Sokolov 2:1 (1:0)

Branky: 11. Pilík, 84. Jindráček - 70. Havel

ŽK: 18. Kacafírek, 74. Miskovič, 78. Matějka - 38. Kosak, 42. Končal, 66. Glaser

Znojmo - Hradec Králové 1:3 (1:0)

Branky: 21. Javůrek - 51. Pázler, 52. Schwarz, 74. Pázler

ŽK: 36. Urbančok, 64. Javůrek, 67. Lacko, 73. Malár - 34. Černý, 41. Pázler, 67. Zorvan

Opava - Vítkovice 6:2 (3:1)

Branky: 2. Stříž, 35. Smola, 42. Kuzmanovič, 58. Schaffartzik (pen.), 62. Cverna (vl. gól), 82. Kayamba - 12. Mrázek, 77. Mrázek

ŽK: 65. Schaffartzik, 76. Jurečka - 44. Kučera, 50. Matěj, 58. Cverna

ČK: 24. Honiš

Žižkov - Varnsdorf 0:0 (0:0)

ŽK: 24. Kodeš, 81. Podrazký - 33. Porcal, 75. Kozma, 79. Zieris, 84. Kocourek, 93. Šulc

Vlašim - České Budějovice 0:2 (0:2)

Branky: 9. Kadula, 35. Wermke

ŽK: 72. Janda, 89. Wiesner - 12. Havel