Zbláznili se v Paříži? Prý je na cestě k nim Sánchez

Zbláznili se v Paříži? Prý je na cestě k nim Sánchez

Fotbalový klub Paris Saint-Germain údajně poslal nabídku v hodnotě osmdesáti milionů liber do Londýna za Chilana Alexise Sáncheze. Pařížský klub tedy místo toho, aby se zamýšlel nad tím jak bude u UEFA vysvětlovat porušení finančního fair play kvůli příchodu Neymara za 222 milionů eur, tak se snaží ze Sáncheze učinit pátého nejdražšího hráče všech dob.

Sánchez byl spojován s přestupem do PSG začátkem července, ale když byl oznámen příchod Neymara, mělo se za to, že Sánchezův příchod je tím ztracen. "Pařížané" se ale i nadále snaží o příchod tahouna Arsenalu a nebojí se za něj vynaložit nemalou finanční částku. Sánchez je také spojován s odchodem do Manchesteru City, ale jeho nabídka se podle deníku Sun pohybuje o několik desítek milionů liber níže, než nabídka PSG.

Osmadvacetiletý Sánchez má nyní složité vztahy s trenérem Arsenalu Wengerem, neboť Chilan má v klubu smlouvu pouze do června příštího roku a odmítl jí prodloužit. Wenger naopak prohlásil, že ho neprodá i za cenu toho, že by po příští sezoně odešel zadarmo. Sánchez působí v Arsenalu od roku 2014, kdy přišel za 31,7 milionů liber ze španělské Barcelony.

V dresu "Gunners" si Chilan připsal 53 gólů ve 103 zápasech, ale žádného většího týmového úspěchu s týmem nedosáhl. Sánchez se také může chlubit tím, že je rekordmanem v počtu zápasů za chilskou reprezentaci, ve které působí již od roku 2006 a připsal si v ní 115 zápasů (více než za Arsenal!), ve kterých vstřelil 38 gólů.