Celosvětový streetfotbalový turnaj míří do Prahy. Přihlas svůj tým i ty!

Celosvětový streetfotbalový turnaj míří do Prahy. Přihlas svůj tým i ty!

Na začátku minulého roku vznikl unikátní koncept streetfotbalového turnaje pojmenovaného adidas Tango League, který se postupně rozšířil do celého světa. Díky partnerství této sportovní značky se společností A3 SPORT se bude poprvé konat i v České republice a zúčastnit se můžeš i ty. Již 12. srpna v Praze na Smíchovské náplavce můžeš porovnat síly s dalšími týmy. Hraje se ve formátu čtyř proti čtyřem bez brankáře a vítěz bude reprezentovat naši zem na turnaji ve Varšavě.

Kromě počtu hráčů by vás mohlo zajímat, že se hraje na speciálním umělém povrchu o rozměrech 20 x 10 metrů. Na tři nejlepší týmy čekají věcné ceny od společnosti adidas, vítěz pak získá unikátní trofej Tango League a možnost hájit české barvy na již zmiňovaném turnaji v polské metropoli. Uspět může i tvůj individuální um a vyhodnocen bude i nejkreativnější hráč, který získá tři páry špičkových kopaček na všechny tři povrchy.

"Myslím, že je to skvělá šance pro české kluky ukázat, co v nich je. Malý fotbal má u nás navíc velkou tradici, proto si myslím, že účastníci předvedou nejen skvělou techniku s míčem, ale že zápasy budou zajímavé i takticky. Především to ale bude velká zábava a o to jde ve fotbale především," prohlásila ikona Juventusu Turín Pavel Nedvěd, který je zároveň patronem této akce. "Věříme, že fotbal nepatří pouze na stadiony a čerstvě posekaný pažit, a proto ho skrz Tango League přinášíme přímo do ulic velkých měst po celém světě. Díky tomu mohou fotbalisté hrát na místech a způsoby jako nikdy předtím. Těší nás, že se nám podařilo tento projekt rozšířit i na Prahu a těšíme se v sobotu na všechny hráče i diváky!” doplnil Lukáš Rolf z adidasu.

                                  

Zúčastnit se může každý ve věku 15 až 25 let. Stačí dát do kupy tým o nejméně sedmi členech a přihlásit jej na tango.a3sport.cz. Zápasy v základní skupině se budou hrát na 2 x 3 minuty, v play off se délka každé půle o minutu prodlouží. Finále se pak hraje na 2 x 5 minut. Jelikož tento turnaj podporuje i prostředí sociálních sítí, je nutné se zaregistrovat a přihlásit pomocí Instagramu nebo Twitteru. Dalším členům týmu pak registrující kapitán začle pozvánku s unikátním kódem. Úkolem všech v týmu je být před turnajem na instagramu a sociálních sítích co nejaktivnější a nejkreativnějších. Z registrovaných týmů budou totiž vybrány právě ty, které prokážou na sociálních sítích nejlepší aktivitu.  

                                   

Na Smíchovské náplavce budou k dispozici dvě hrací hřiště a jedno tréninkové, na kterém si budou moci diváci i hráči vyzkoušet nejnovější fotbalovou obuv značky adidas, změřit rychlost kopu, zakličkovat mezi překážkami či vyzkoušet další své dovednosti na míči. Pro diváky bude k dispozici i SONY Playstation zóna, kde bude možné vyzkoušet několik konzolí s hrou FIFA. Večer podpoří tuto akci koncertem slovenský rapper Suvereno. V roli moderátorů se představí dvojice Nasty a Honza Bartulík.

Registrace: tango.a3sport.cz