O postup si to rozdáme s Příbramí a Hradcem, ale i další mají šanci, soudí Zavadil

O postup si to rozdáme s Příbramí a Hradcem, ale i další mají šanci, soudí Zavadil

Druholigová Opava zůstala v minulé ročníku české nejvyšší soutěže na třetím místě, což znamenalo jen o chlup nepostupovou příčku. Velkým překvapením byl také fakt, že se tento slezský klub dostal až do finále MOL Cupu, kde nestačil na Zlín. Velká škoda, neboť triumf nakonec znamenal postup do skupinové fáze Evropské ligy.

Opava se přes léto snažila udržet svůj kádr a navíc přivést posily, které by ji mohly k vytouženému postupu. Jednou z nich je i devětatřicetiletý záložník Pavel Zavadil, který kvůli této výzvě opustil prvoligové Brno. Na poklidné ukončení kariéry to však nevypadá, neboť pod taktovkou trenéra Romana Skuhravého dostává pěkně zabrat.

„Učíme ho hrát ve vyšší pozici, což je pro něj složitější, což je pro něj složitější, když hrál pětadvacet let o trochu níž. Náš fotbal s neustálým odskakováním a doplňováním je náročný. Navíc pracovat přitom kvalitně s míčem není úplně jednoduché. Ale bavíme se o tom. Je to inteligentní hráč, budou mu stačit dva tři zápasy, aby vše bylo super,“ prohlásil Roman Skuhravý.

„Trenér po mě chce nové věci. Požaduje po mě, abych byl hned pod útočníky. Byl jsem zvyklý hrát více zezadu, ale rychle se s tím sžívám, protože všichni kluci tady fotbal umějí a přesně vědí, co hrát, takže o to je pro m ě lehčí do sestavy zapadnout. Někdy mě to ale nutí odskočit si více pro balon, protože když dlouho u něj nejsem, tak mi chybí. Kolikrát jsem spíše otočený zády k bráně,“ nechal se slyšet Zavadil o své nové roli.

„Jsem rád, že jsme zvládli zápas s Vítkovicemi. Potřebovali jsme to pro takovou větší pohodu do dalších zápasů. Přípravu jsme měli velmi dobrou, na tu jsme s Vítkovicemi navázali i hrou. Hodně jsme kombinovali, drželi balon, ale teď se už soustředíme na páteční utkání v Ústí nad Labem,“ popisuje vstup Opavy do nové sezóny.

„Samozřejmě chceme postoupit. Všichni se na to připravujeme a tak i trénujeme, ale se  vším respektem ke všem soupeřům, protože každý zápas je těžký. Ale jsme na dobré cestě. Musíme se soustředit vždy na ten nejbližší zápas. O postup si to rozdáme s Příbramí a Hradcem, ale i další mají šanci. Na úsudky je ještě brzo,“ dodává Zavadil.