Slavia využila herní krize Boleslavi, Jablonec slaví první výhru v sezóně

Zbrojovka se v prvních zápasech trápila, nyní ale slaví senzační vítězství na úkor Sparty. Ve druhém sobotním duelu zvítězil Liberec na půdě Karviné 0:1, deset minut před koncem udeřil Coufal.

V Praze skóre otevřel ve třiadvacáté minutě Róbert Koval, který po sérii neúspěšných střeleckých pokusů propálil chumel hráčů a rozvlnil tak sítě. Oba celky v prvním poločase příliš pohlednou hru nenabídly, ale Dukla měla více ze hry a soupeře trápila. Tedy jen do zmíněné trefy, protože pak Klokani začali přebírat otěže a snažili se nepříznivý stav zvrátit. To se jim však nepodařilo a sedm minut před koncem potvrdil výhru domácích Mustedanagič, který upravil na konečných 2:0.

V sobotu se jako první do boje pustily Karviná a Liberec. Duel dlouho směřoval k bezbrankové remíze, nakonec ale favorit dokázal získat všechny body. V 81. minutě Havelka při přečíslení našel Coufala a ten přesnou ranou zařídil Liberci vítězství.

Velké překvapení se poté událo v Brně, kam přijela pražská Sparta. Ta od prvních minut držela častěji míč na svých kopačkách, ale k žádné pořádné šanci se propracovat nedokázala.

Naopak Brno dokázalo udeřit v obou poločasech. Ve 23. minutě odcentroval Pilík a po hlavičce Jana Poláka skončil míč v síti. Do branky doputoval i za přispění Josefa Šurala, který míč tečoval. Druhou branku poté Zbrojovka vstřelila v 58. minutě, kdy se po chybě hostující obrany prosadil Vraštil.

Ten duel kvůli červené kartě nedohrál, Sparta ale přesilovku využít nedokázala. Velkou šanci měl nejprve Janko, jeho hlavičku zlikvidoval Melichárek. V závěru poté parádně vypálil Ben Chaim, Melichárek byl ovšem znovu na místě. I díky jeho výkonu tak Brno poprvé v sezóně dokázalo zvítězit.

Poslední utkání sobotního programu branku nenabídlo, Olomouc po výhře s Brnem uhrála bezbrankovou remízu na Slovácku.

Jablonec se dočkal prvního vítězství v sezóně, když před vlastními diváky udolal Zlín 2:0. Do vedení poslal severočeský klub v 17. minutě útočník Stanislav Tecl. Kmenový hráč pražské Slavie se jeví jako skvělá posila na hostování, neboť se trefil již podruhé v novém ročníku. Po změně stran náskok zvýšil na konečných 2:0 Mihálik.

Herní krize Mladé Boleslavi se projevila i v pátém soutěžním zápase v české nejvyšší soutěže. Středočeský zástupce tentokrát odcestoval na horkou půdu aktuálního mistra a se zlou se potázal. Slavia vyhrála nakonec 4:0, když dvě branky zaznamenala již během první půle. Obě měl na svědomí Mick van Buren. Po změně stran si dal Přikryl vlastní gól a osm minut před konce se střelecky prosadil také Sobol.

Teplice si poradili s Jihlavou a prodloužili tak svou sérii neporazitelnosti již na čtyři zápasy. Na Stínadlech dostal hráče v žlutém do vedení Rezek už v první půli, po změně strany se prosadil z penalty i Fillo. Hosté snížili díky Klímovi, ale klid do teplických řad vrátil minutu před koncem autor první branky.

Plzeň v posledním ligovém zápase pátého kola porazila doma Baník Ostrava a udržela tak náskok čtyř bodů na druhou Slavii. Fanoušci na tribunách se dočkali první branky až ve druhé půli, když v 65. minutě otevřel skóre Limberský. Toho následovali i Krmenčík a Kolář.

HET liga - 5. kolo:

Dukla Praha - Bohemians Praha 1905 2:0 (1:0)
Branky: 24. Kovaľ, 83. Mustedanagič. Rozhodčí: Nenadál - Pochylý, Horák. ŽK: Bartek (Bohemians). Diváci: 5127.
Dukla: Rada - Kušnír, Jiránek, Ostojič, Podaný - Tetour, Bezpalec, Koval (69. Mustedanagič) - Miloševič (85. Preisler), Holenda, Brandner (61. Schranz). Trenér: Hynek.
Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd (72. Buchta), Kocič - Švec - Reiter (79. Kuchta), Hašek ml., Mašek (72. Nečas), Bartek - Kabajev. Trenér: Hašek st.

MFK Karviná - FC Slovan Liberec 0:1 (0:0)
Branka: 81. Coufal (Folprecht). Rozhodčí: Proske – Pelikán, Flimmel. ŽK: 12. Kalabiška (KAR), 58. Šisler (KAR), 75. Štepanovský (KAR), 88. Ramírez (KAR), 90+2. Letić (KAR) – 65. Breite (LIB), 90+1. O. Kolář (LIB). Diváci: 2 813.
MFK Karviná: Berkovec – Jan Moravec, Košťál, Hošek, Eismann (C) – Janečka, Šisler – Štepanovský (78. Letić), Panák (61. Budínský), Kalabiška (84. Ramírez) – Wágner.
FC Slovan Liberec: O. Kolář – Mikula, Kúdela, Karafiát – Coufal (C), Folprecht, Breite, Potočný (85. Knejzlík), Kerbr (60. Havelka) – Graiciar, Voltr (59. Pulkrab).

FC Zbrojovka Brno - AC Sparta Praha 2:0 (1:0)
Branky: 23. Polák (T. Pilík), 58. Vraštil. Rozhodčí: Příhoda – Paták, Blažej. ŽK: 45. Pavlík (BNO), 47. Vraštil (BNO) – 13. Mareček (SPA), 65. Vácha (SPA). ČK: 67. Vraštil (BNO). Diváci:
FC Zbrojovka Brno: Melichárek (C) – Vraštil, Pavlík, Kijanskas, Jakub Šural – Polák, Sedlák – Přichystal (70. Jovanović), T. Pilík (76. Kratochvíl), Lutonský – Koné (54. Michal Škoda).
AC Sparta Praha: Koubek – Zahustel (46. Vatajelu), Hovorka, Mareček, Nhamoinesu – Vácha (70. Janko), Mandjeck (43. Sáček) – Biabiany, Josef Šural, Ben Chaim – Lafata (C).

FC Slovácko - FK Sigma Olomouc 0:0
Rozhodčí: O. Ginzel – D. Pospíšil, Z. Koval. ŽK: 45. V. Daníček (SLO), 45. Šumulikoski (SLO), 82. Reinberk (SLO) – 45. Chorý (OLO), 90+3. Houska (OLO). Diváci: 4495.
1.FC Slovácko: Heča – Reinberk, S. Hofmann, Šimko, Divíšek – V. Daníček, Šumulikoski (C) – Havlík (84. Jakub Rezek), Machalík (90+1. Sadílek), Navrátil – Zajíc (61. Petr).
SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek (C) – Texl (58. Plšek) – Zahradníček (65. Moulis), Houska, Kalvach, Falta (88. Hála) – Chorý.

FK Jablonec - Fastav Zlín 2:0 (1:0)
Branky: 18. Tecl, 48. Mihálik. Rozhodčí: Pechanec - Hrabovský, Antoníček. ŽK: Trávník, Kubista - Jiráček, Podio, Bartošák, Kopečný. ČK: 84. Podio. Diváci: 2950.
Jablonec: Hrubý - Jankovič, Pernica, Hübschman, Hanousek - Masopust (66. Doležal), V. Kubista, Trávník, Zelený - Mehanovič (46. Mihálik), Tecl (90.+2 Jovovič). Trenér: Klucký.
Zlín: Dostál - Matejov, Janíček, Gajič, Bartošák - Traoré, Jiráček - Ekpai (84. Kopečný), Podio, Holzer (66. Džafič) - Železník. Trenér: Páník.

Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 4:0 (2:0)
Branky: 14. a 40. Van Buren, 76. vlastní Agajev, 82. Sobol. Rozhodčí: Franěk - Moláček, Kříž. ŽK: Jugas - Mareš, Da Silva. Diváci: 10 911.
Slavia: Laštůvka - Frydrych, Jugas, Ngadeu, Bořil - Rotaň, Souček - Danny (63. Sýkora), Hušbauer (79. Altintop), Zmrhal (72. Sobol) - Van Buren. Trenér: Šilhavý.
Ml. Boleslav: Agajev - Pauschek, Da Silva, Stronati, Fleišman - Takács (70. Jánoš), Mareš - Přikryl, Ljovin (80. Fabián), Chramosta (46. Komličenko) - Mebrahtu. Trenér: Uhrin ml.

FK Teplice - Vysočina Jihlava 3:1 (1:0)
Branky: 34. a 89. Rezek, 51. Fillo z pen. - 54. Klíma. Rozhodčí: Machálek - Wilczek, Vít. ŽK: Trubač, Ljevakovič - Hronek, Krejčí, Rosa. Diváci: 4652.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Šušnjar, Král, Krob - Fillo, Ljevakovič, Rezek (90. Červenka), Kučera, Trubač (73. Vošahlík) - Vaněček. Trenér: Šmejkal.
Jihlava: Rakovan - Nový, Krejčí, Rosa, Keresteš (73. Tlustý) - Hronek, Zoubele, Ikaunieks (46. Klíma), Vaculík, Novotný (57. Fulnek) - Dvořák. Trenér: Kopecký.

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 3:0 (0:0)
Branky: 64. Limberský, 78. Krmenčík, 85. Kolář. Rozhodčí: Hrubeš - Dobrovolný, Kubr. ŽK: Hubník - Azackij. Diváci: 10.407.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hubník (26. Hejda), Hájek, Havel (59. Limberský) - Živulič, Hořava - Petržela, Čermák (60. Kolář), Kopic - Krmenčík. Trenér: Vrba.
Ostrava: Vašek - Pazdera, Šindelář, Azackij, Sus - Mičola (70. Stáňa), Hlinka, Hrubý, Panič, De Azevedo (70. Granečný) - Baroš (54. Šašinka). Trenér: Kučera.