Draxler a Dortmund? Žlutočerný dres asi není příliš vábné lákadlo…

Draxler a Dortmund? Žlutočerný dres asi není příliš vábné lákadlo…

Třiadvacetiletý německý záložník má za sebou rozporuplnou sezónu. V dresu pařížského giganta si nevedl zle, ale asi doufal, že bude sbírat cenné trofeje a místo v základní sestavě bude mít jisté. Odchovanec Schalke po prvním půlroce v PSG dal během léta jasně najevo, že by rád odešel. Klub mu údajně vyjde vstříc, ale zatím se neví, kam zamíří.

Draxler přišel do PSG v prosinci minulého roku za nezveřejněnou částku. Jeho nový majitel se domníval, že ho má k dispozici na stanovené čtyři roky, ale zdá se, že nevydrží ani jeden. Debut si odbyl 7. ledna v Coupe de France proti SC Bastia před domácím publikem na stadionu Parc des Princes.

Na konci minulé sezony bylo jasné, že se dá hodnotit jako neúspěšná. PSG nedokázal v Ligue 1 bodově předskočit Monako, v Lize mistrů pak v odvetě padlo na Camp Nou a bylo vyřazeno Barcelonou. Draxler začal tušit, že tohle není vytoužená adresa a rozhodl se odejít.

Ve hře o jeho služby je především Borussie Dortmund. Zástupci vestfálského celku dorazili v úterý do Paříže a chtějí jednat o jeho zisku. Samotný hráč se však staví k transferu negativně. Můžeme se jen domnívat, zda na to je věrnost k Schalke, které je v Bundeslize odvěkým rivalem právě Dortmundu.