Chtěli ho v Anglii, teď válí v Králově Dvoře. Není důvod ke změně, hlásí brankář Krček

Chtěli ho v Anglii, teď válí v Králově Dvoře. Není důvod ke změně, hlásí brankář Krček
ROZHOVOR

Když se v 16 letech připojil k „áčku“ prvoligové Příbrami, boss Jaroslav Starka o něm mluvil jako o velkém brankářském talentu. Jiří Krček měl našlápnuto, aby se propracoval na pozici týmové dvojky. Pak ale přišlo zranění a všechno se zkomplikovalo. Dnes je 24letý gólman oporou třetiligového Králova Dvora, kterému pomáhá hrát o čelo tabulky. „Jsem tady spokojený,“ hlásí sympatický gólman, jehož snem zůstává odchytat si zápas v první lize.

S fotbalem jste začínal v rodných Kunovicích. Jak se následně vaše kariéra odvíjela?

Když mi bylo 13 let, přestoupil jsem do FC Slovácko, o dva roky později jsem absolvoval letní přípravu s Bohemians, ale nakonec jsem dal přednost přestupu do Příbrami. Během tohoto angažmá jsem hostoval ve vyšehradském Slavoji a nyní chytám za Králův Dvůr.

Byl jste na dvou zahraničních stážích – v anglických klubech Aston Ville a Blackburnu. Musela to být velká zkušenost…

V 15 letech jsem byl v Blackburnu, o půl roku později potom v Aston Ville. Byla to obrovská zkušenost. Jsem moc rád, že jsem měl možnost si vyzkoušet fotbal v Anglii a dodnes na to rád vzpomínám. Dostal jsem i nějaké nabídky, ale s bývalým agentem jsme se dohodli zůstat v mém tehdejším klubu.

Smlouvu pro vás měli připraveni tehdy také zástupci Bohemians. Proč jste nakonec na nabídku nekývnul?

V Bohemians nastaly komplikace, které bych nechtěl zveřejňovat. Ještě ten den mě kontaktoval pan Starka, že by o mě byl zájem v Příbrami. Nabídl mi tréninky s A-týmem pod vedením trenéra gólmanů Oldřicha Pařízka. A takém mi přislíbil výborné podmínky pro můj další rozvoj.

Zamířit do Příbrami se brzy ukázalo jako dobrý krok. Propracoval jste se do prvoligového „áčka“ a dokonce jste byl na lavičce náhradníků při několik ligových i pohárových zápasech. Pan Starka o vás dokonce prohlásil, že máte na to, abyste udělal velkou kariéru. Jeho slova vás tenkrát musela zdravě „nakopnout“…

Na to si pamatuji. Samozřejmě si toho od pana Starky moc vážím. Vždy se snažím makat na sto procent a toto byl takový impuls, že je to dobře a že to má smysl.

Proč jste nakonec v Příbrami nezůstal?

Po několika letech jsem měl výborně nakročeno na posun na pozici druhého gólmana, ale bohužel jsem si zlomil nohu a poté už bylo těžké se dostat zpět. Ve fotbale může chytat jen jeden a já jsem chtěl chytat, proto jsem zamířil na hostování do Králova Dvora, kde jsem zůstal.

V Králově Dvoře působíte už třetím rokem. Jak si současné angažmá pochvalujete a v čem tady vidíte největší kouzlo? Plánuješ zůstat delší dobu?

Určitě to jsou lidé, kteří se kolem fotbalu v Králově Dvoře pohybují. A také samotný tým. Je tady výborná parta a jsem tady od začátku velmi spokojený. Ve fotbale se těžko něco plánuje, ale jsem tady opravdu šťastný, takže zatím určitě není co měnit.

Po loňské sezoně byl před startem nového ročníku Králův Dvůr pasován do role jednoho z favoritů na vítězství v ČFL. Vnímáte to tak v týmu?

Určitě vnímáme, že se nám minulý rok povedl. ČFL je ale kvalitní, těžká a hlavně nesmírně vyrovnaná soutěž a my jdeme zápas od zápasu. Chceme předvádět dobrý fotbal a makat na sto procent. Nemáme žádný konkrétní cíl na umístění. Vše se uvidí po posledním kole.

Vaším trenérem je bývalý dlouholetý ligový hráč Jiří Sabou, který ještě nedávno za Královák hrál. Změnilo se něco pod jeho vedením? Jaký je jako kouč?

Pro mě je pocta pod ním hrát. Jirka Sabou měl výbornou kariéru. Je velká výhoda, že v klubu působil jako hráč, takže dokonale zná místní prostředí. Je hodně podobný jako na hřišti. Fotbalem žije a dělá pro nás maximum. Stará se o nás, abychom měli veškerý komfort a aby měly tréninky hlavu a patu. Jako každý nerad prohrává, tým dokáže dobře motivovat k lepším výkonům.

Už můžete trochu srovnávat: Jak náročné jsou tréninky ve třetí lize oproti tréninkům prvoligového týmu?

S náročností je to podle mě hodně podobné. Samozřejmě záleží na trenérech v daném týmu. Rozdíl je pochopitelně v tom, že spousta kluků ze třetí ligy pracuje, takže se trénuje po práci a často si také musejí brát kvůli fotbalu volno.

Na závěr ještě jedna klasická otázka. Teď chytáte třetí ligu za Králův Dvůr, ale s kariérou rozhodně nekončíte, spíše naopak. Čeho byste chtěl ve své kariéře ještě dosáhnout?

Chci hlavně zůstat zdravý a dál hrát fotbal. Samozřejmě bych si rád odchytal zápas v lize. Tak uvidím, zda o mě bude zájem, budu mít trošku toho fotbalového štestíčka a povede se mi to.

Petr Hašek