Dynamo je nejlepší klub ve druhé lize, tvrdí jihočeský objev z Konga

Dynamo je nejlepší klub ve druhé lize, tvrdí jihočeský objev z Konga

Třiadvacetiletý konžský útočník ve službách Dynama České Budějovice Elvis Mashike Sukisa právě zažívá nejlepší období své dosavadní kariéry. A to i přesto, že už v minulosti okusil také slovenskou nejvyšší soutěž a nyní je pouze hráčem Fotbalové národní ligy.

Zatímco ve slovenské lize odehrál svého času pouze osm zápasů, nikdy nebyl v základní sestavě a na přesný zásah čekal marně, v trikotu Dynama zasáhl do všech šesti dosavadních duelů sezony a vždy byl mezi jedenácti vyvolenými, s tím, že se za důvěru Davidu Horejšovi odvděčil dvěma brankami.

Práce v Evropě si moc váží. "Lidé u nás mají představu, že v Evropě jen vyjdete na ulici a máte peníze. Jenže tak to není. Je potřeba tvrdě makat. Já jsem makal, makal a makal. I proto se mi povedlo dostat až sem. Já tady piju vodu ze sklenice. Ve světě, odkud pocházím, lidé často pijí vodu rukama z kaluže. V Česku si teď žiju skvěle. Nic mi nechybí. Mám byt, mám co jíst. Vy jste na to všechno zvyklí a berete to normálně. Pro mě je to všechno skvělé," uvedl v interview pro idnes.cz spoluhráč Kladrubského, Peška, Táborského, Staňka a spol.

Z angažmá na jihu Čech je zatím nadšený. Vystřílel si ho během půl roku v ČFL, kdy si v barvách Loko Vltavín připsal 12 tref. Po šestém kole je bez prohry už jen jeho Dynamo, které tabulce vládne s dvoubodovým náskokem na Pardubice. "Dynamo je nejlepší klub ve druhé lize. Je úplně profesionální. Má skvělé zázemí. A město se mi líbí. Je takové klidné, když to srovnám s Prahou. Ale zase úplně jiné než třeba města na Slovensku. Tam lidé žijí úplně jinak," pokračoval rodák z Konga, který nic nepodceňuje ani po mimofotbalové stránce a domluví se francouzsky, rusky, slovensky i česky. "Můj otec mi říkal, že v cizí zemi je nejdůležitější, abych se rychle naučil řeč. Že pak všechno půjde mnohem snáz."

V pondělí 11. září by měl pracovitý Sukisa u řeky Litavky strašit obránce exligové Příbrami...

Otěže FNL převzalo Dynamo. Když se daří, tak si člověk na hřišti víc dovolí, hlásí Javorek