Holzer: Jde i o produktivitu a já mám zatím jen jednu asistenci, což je málo. Chtěl bych týmu pomoci více

Holzer: Jde i o produktivitu a já mám zatím jen jednu asistenci, což je málo. Chtěl bych týmu pomoci více

Bývalý mládežnický reprezentant Daniel Holzer je v současnosti zapůjčen na roční hostování ve Fastavu Zlín, kam ho odložila Sparta, jež ho svého času přivedla z Baníku Ostrava. Jaké má na moravské Letné ambice?

"Hlavně jsem chtěl pravidelně hrát a Zlín mi tu příležitost dal. Nebudu ale zastírat, že velkou roli v mém příchodu hrála Evropská liga. To, že jsem tady, je také díky trenérovi Páníkovi, který mě přesvědčil. Jsem rád, že jsem ve Zlíně, chci týmu pomoct v lize i Evropě a udělám pro to vše," přednesl v interview pro fcfastavzlin.cz kolega Jiráčka, Železníka, Zlámala a spol.

Jak rychle se mu povedlo začlenit do kabiny a plně adaptovat na nové prostředí? "Kamarády jsem si našel hned. Měl jsem to jednodušší, jelikož tady byl Tonda Fantiš, kterého jsem znal. Ten byl asi jediný, koho jsem znal osobně, ale kabina jako tak je v pohodě, takže kamarády jsem si udělal takřka hned. Jinak život ve Zlíně? Doteď jsem byl na hotelu, takže jsem neměl nějaký ten komfort. Jsem rád, že jsem už na svém bytě," pokračoval na oficiálních stránkách vítěze MOL Cupu mladý univerzál.

Byť se během léta psalo nejvíce o posilování slavných "S", nejvíce nových tváří dorazilo právě do kádru Ševců. Jak si to podle něj sedá? "Bude asi ještě chvíli trvat, než se sehrajeme. Myslím, že to bylo ještě vidět, že nejsme až tak sehraní. Problém nebyl tolik v sehranosti, ale i v zakončení, kde nám to nepadalo. Než si to úplně sedne, tak to asi chvilku potrvá," doplnil dvaadvacetiletý svěřenec kouče Páníka, který zatím není spokojen ani s výrazem mužstva, ani s individuálními výkony. "Myslím si, že jde i o produktivitu a já mám zatím jen jednu asistenci, což je málo. Chtěl bych týmu pomoci více. Doma nám to jde, ale venku nás soupeř potrestá, dá nám nějaký gól a my se zkrátka nedokážeme prosadit. Hrajeme jen po pokutové území. Teď jsme na tom nějak pracovali, a ještě pracovat rozhodně budeme," uzavřel defenzivní univerzál.

Důvěru trenérského štábu zatím má. Do všech ligových zápasů naskočil v základní sestavě. A mělo by tomu tak být i ve čtvrtek proti Sheriffu Tiraspol.