Skromné podzimní cíle Daridy: Jít v německém poháru do jarní části a v bundeslize být do desátého místa

Skromné podzimní cíle Daridy: Jít v německém poháru do jarní části a v bundeslize být do desátého místa
ROZHOVOR

Česká reprezentace se na mistrovství světa 2018 v Rusku neukáže. Naposledy prohrála s Německem i Severním Irskem, kvalifikace pro ni končí. Proti západním sousedům však předvedla přinejmenším solidní výkon, který korunoval parádní trefou Vladimír Darida!

Sedmadvacetiletý středopolař je motorem zálohy nároďáku i německé Herthy Berlín, v rozhovoru pro HATTRICK.cz a eFotbal.cz mimo jiné prozradil, že hezčí branku ve své kariéře ještě nedal.

Na MS se nepodíváme, nestačili jsme na Němce ani Severní Iry. Která prohra vás trápí více? Proti Německu jsme hráli přinejmenším obstojně, ale duel se Severním Irskem byl podstatně důležitější.

Zápas s Německem se nám povedl po taktické stránce. Byla škoda, že jsme ze zápasu nevytěžili něco více. A zápas v Severním Irsku byl pro nás velmi složitý, což jsme věděli už dopředu. Bohužel jsme ho nezvládli a tím pro nás kvalifikace skončila.

Smolný začátek s Němci vystřídala nebojácná hra, která vyvrcholila zaslouženým vyrovnáním. O to více pak musel mrzet rozhodující gól Hummelse z 88. minuty…

Byla škoda, že jsme nedokázali z kontrů vytěžit něco více. V tomhle utkání se dali Němci porazit.

Jak je možné, že jsme si proti Severnímu Irsku nevypracovali snad jedinou výraznou šanci, přitom sestava oproti Německu zůstala prakticky beze změn?

Chyběl nám lepší pohyb a kreativita ve finální fázi. Irové hráli koncentrovaně a v obranné fázi bez větších chyb.

Pavlenku už v Brémách poznávají: Když jdu po ulici, tak mě hodně lidí přivítá a přeje mi štěstí

Jedno pozitivum se ale přece jen najde, a sice váš skvělý gól do sítě Německa! Věřil jste už ve chvíli, kdy střela letěla na bránu, že takhle krásně zapadne od břevna?

Věděl jsem dopředu, co chci s míčem udělat. Měl jsem prostor a čas si balon dobře převzít, a když jsem vystřelil, věděl jsem, že mi rána sedla. Jen jsem čekal, jestli míč skončí v síti.

Dal jste někdy v kariéře hezčí branku? Namátkou si vzpomenu třeba na parádní ránu levačkou za Freiburg proti Norimberku…

Pár hezkých branek jsem už dal, ale myslím, že tahle byla nejkrásnější.

Se třemi góly jste nejlepším střelcem českého nároďáku aktuálního reprezentačního cyklu. Těší vás to, nebo spíše převládá nespokojenost s nevydařenou kvalifikací?

Určitě převládá nespokojenost s kvalifikací.

Na EURO jste byl již dvakrát, mistrovství světa vám ale opět uniklo. Budete s českou reprezentací u boje o MS 2022 v Kataru?

Doufám, že ano. Zahrát si na MS je pro mě velká motivace!

Co vůbec národní tým čeká v následujících týdnech a měsících? Naznačil trenér Karel Jarolím, zda proti Ázerbájdžánu a San Marinu dostanou šanci jiní hráči?

Ve zbylých dvou utkáních máme pořád o co hrát. Kvalifikace je ztracena, ale pořád hrajeme o koeficient, který je pro nás velmi důležitý.

Jaké jsou očekávání Herthy Berlín po skvělé loňské sezoně? Je v jejich silách vylepšit šesté místo v bundesligové tabulce?

Společně s trenérem jsme si dali jako mužstvo cíl zvládnout dobře podzim. Pokračovat v německém poháru do jarní části a v Bundeslize být do desátého místa. Poté uvidíme, jaké budou další možnosti pro jaro.

Co říkáte na základní skupinu Evropské ligy? Má Hertha na postup? Společně s Bilbaem by měla být favoritem.

Chceme postoupit ze skupiny, to je náš jasný cíl.

Záložníkovi Herthy Berlín a české reprezentace Vladimíru Daridovi děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů ve fotbalovém i osobním životě.

Kadeřábek: Uvědomuji si, že k posunu do ještě lepšího klubu mi chybějí pozitivní statistiky