Neymarův přestupový rekord v ohrožení! Kdo může vyjít ještě dráž?

Neymarův přestupový rekord v ohrožení! Kdo může vyjít ještě dráž?

Letní přestupní termín bořil hranice. Na svědomí to měli především bohatí šejkové, kteří z Barcelony vykoupili za 222 milionů eur Brazilce Neymara a k tomu si pořídili Kyliana Mbappého, za něhož za rok mohou zaplatit až 180 milionů eur. Je to strop? Kdepak...

Finanční expert z fotbalového prostředí Raffaele Poli věří, že příští léto bude Neymarův rekord překonán. Na svědomí by to měl mít jedenadvacetiletý klenot Tottenhamu Hotspur Dele Alli.

Poli je šéfem Centra pro sportovní studie (CIES), které pravidelně vydává různé žebříčky a těší se velkému respektu. Jeho slova tak mají velkou váhou, protože skutečně ví, o čem mluví. Vždyť červnová studie CIES určila Neymarovu hodnotu na 210,7 milionů eur, tedy jen něco málo pod výkupní klauzolí, kterou francouzský celek přes léto aktivoval a útočníka vykoupil.

Spolu s Allim je hodně vysoko v žebříčku nejhodnotnějších hráčů planety jeho spoluhráč Harry Kane. I on by mohl Neymara za jistých okolností překonat. Více se to však očekává od šikovného středopolaře.

„Klidně se to může stát již příští rok. Hráči jako Alli, pokud podávají dobré výkony v lize, v Lize mistrů a v reprezentaci, mají velkou šanci přestoupit za více jak 222 milionů eur,“ řekl Poli.

CIES Alliho cení na 182,6 milionů eur, zatímco třeba u Lionela Messiho je cenovka 184 milionů eur. Ve výpočtu této částky je zahrnutá celá řada faktorů včetně algoritmu zohledňujících posledních 1 500 aktuálních přestupů.