Skácel: Trenér Csaplár má nějakou vizi, tu ale bohužel nejde uskutečnit přes noc

Skácel: Trenér Csaplár má nějakou vizi, tu ale bohužel nejde uskutečnit přes noc

Kariéra Rudolfa Skácela je pestrá jako písmenková polévka od vaší babičky. V současnosti osmatřicetiletý hráč si v minulosti zahrál i Olympique Marseille, Panathinaikos Atény, Heart of Middlothian, Herthu Berlín či Southampton.

Na českém území si pak veterán vyzkoušel již čtyři adresy - kromě Hradce Králové se dvakrát zjevil ve Slavii a po krátké anabázi v Mladé Boleslavi je nyní oporou druholigové Příbrami, za kterou nastoupil do všech devíti soutěžních duelů sezony FNL v základní sestavě.

Skácel už přitom velmi nahlas uvažoval o tom, že svou fotbalovou obuv pověsí na pomyslný hřebík. "Konec kariéry oddálila dvojčátka, která jsme čekali. Před měsícem se nám narodily dvě holčičky. Proto jsme se rozhodli ty změny taky oddálit a mimo jiné dál zůstat v Praze. Do toho přišla nabídka Příbrami. Bral jsem to, protože jsem vždycky hrál tam, kde mě chtějí a kde to má smysl. Nikdy jsem se nikam necpal a beru to jako poslední sezonu, kterou si chci užít. I když raději nebudu nic říkat, protože plány se často mění. Vidím ji ale jako poslední, i proto si užívám každý den a každý trénink," citoval portál idnes.cz hráče, který se v roce 2004 objevil ve finále Evropské ligy.

Myšlenky o konci bývalý velký talent Blažek zahnal: V ČFL chci restart v osobním životě!

Zatím naposledy jeho současný středočeský klub uspěl na půdě dalšího exligisty Hradce Králové a po velmi slabém startu se pozvolna drápe nahoru a už je sedmý. "Začátek poznamenaly velké letní změny. Přišel nový trenér a spousta nových hráčů. Trenér má nějakou vizi, ale tu bohužel nejde uskutečnit přes noc. Ideálně nám nevyšel začátek, teď se zlepšujeme a doufám, že to tak půjde dál a že to bude lepší a lepší. Myslím, že teď už hrajeme docela hezký fotbal a náročný, že to má hlavu a patu a že půjdeme nahoru," uvedl v interview pro idnes.cz velezkušený svěřenec kouče Josefa Csaplára.

Ačkoliv působí u řeky Litavky i další defenzivní veterán Tomáš Zápotočný, jinak se spíše sází na mladou krev. "Jsme mladý tým, občas děláme chyby a jsme za to trestaní. V Hradci jsme to ale odehráli poctivě, odbojovali jsme to. Asi to nebyl úplně krásný fotbal, ale my jsme potřebovali tři body. Teď už si to užívám, máme výborné mladé hráče, třeba Bastian, Ayong se hodně zlepšuje. Mladí jsou talentovaní a půjdou nahoru, máme kvalitního trenéra," ocenila svého nadřízeného příbramská ikona, která bude chtít brát tři body také v nadcházejícím domácím klání proti Frýdku-Místku.