Vím, kdo mě dostane do Realu, říká někdejší hvězda Manchesteru United!

Vím, kdo mě dostane do Realu, říká někdejší hvězda Manchesteru United!

Byla mu věštěna velká fotbalová kariéra, první angažmá ve velkém klubu se mu však podle očekávání nenaplnilo a nyní zachraňuje kariéru v Olympiku Lyon. Přesto se nevzdává a má ty nejvyšší ambice.

Řeč je o nizozemském křídelníkovi Memphisovi Depayovi, jenž zažil povedené sezóny v PSV Eindhoven a skvělou sezónu vyvrcholil na mistrovství světa v Brazílii. Rok na to přestoupil do Manchesteru United, kam si jej vytáhl krajan trenér Louis van Gaal.

A úvodní měsíce opravdu nasvědčovaly tomu, že se Memphis Depay stane světovým fotbalistou. To však brzy uhaslo. Výkony nizozemského reprezentanta polevily a po příchodu José Mourinha přišel definitivně o místo v sestavě Rudých ďáblů.

Přišlo tak stěhování do francouzského Lyonu. V něm se podle očekávání alespoň vrátil na svou obvyklou dráhu, že by ale nějak přííliš zazářil, se říct nedá. Dokope kariéru v týmech jako je Lyon nebo PSV Eindhoven nebo dostane ještě jeden pokus prosadit se ve velkoklubu?

Sám Depay říká, že ještě není odepsaný. A myslí na opravdu nejvyšší příčky. "Jednoho dne budu hrát za nejlepší klub na světě - za Real Madrid!" Řekl sebejistě. "Je to můj velký cíl," pokračoval. "A kdy to bude? To ví jen bůh. Ale stoprocentně mi pomůže se do Realu dostat," říká silně věřící křídelník Lyonu.