Manchesterské celky stoprocentní, Dortmund opět selhal

OBSAHUJE VIDEO

Střídající Anthony Martial zajistil Manchesteru United vítězství ve šlágru nad Tottenhamem. Uspěl i Manchester City, ten zvítězil ve West Bromu 2:3. Stoprocentní dnes byly i Liverpool či Arsenal, to v Německu znovu zaváhala Borussia Dortmund a brzy může přijít o první pozici.

Střídající Anthony Martial se stal hrdinou Manchesteru United, když ve šlágru zajistil Rudým ďáblům tři body proti Tottenhamu. Do první větší šance se dostal Rashford, Lloris ale míč za svá záda nepustil.

Stejný hráč se dostal ke střele krátce po přestávce, Lloris byl znovu na místě. Po hodině hry nádherně volejem vypálil Valencia, míč těsně minul horní tyč.

Dvě velké šance měl poté Lukaku, nejprve nechal vyniknout Llorise, následně trefil tyč. Jedinou větší příležitost hostů měl Dele Alli, jeho tvrdá rána skončila těsně vedle levé tyče. A poté to přišlo. Ačkoliv hosté nebyli horším celkem, nakonec odjíždí z Old Trafford bez bodu. V 81. minutě totiž Lukaku šikovně hlavičkou míč přistrčil Martialovi a ten rozhodl o výhře pro United.

Stoprocentní dnes byl i Manchester City, vítěznou branku nakonec vstřelil v 64. minutě střídající Raheem Sterling, který tak potvrdil skvostnou formu. K překvapení málem došlo v Londýně, Arsenal ale dokázal otočit utkání se Swansea a díky brance a asistenci Seada Kolašinace zvítězil 2:1.

Penaltu neproměnil Mohamed Salah a nakonec zůstal bez branky, Liverpool ale ve druhé půli předvedl skvělou show a Huddersfield byl bez šance. Tři body slaví i Chelsea, té zajistil výhru přesnou ranou Eden Hazard.

V Německu senzačně prohrála Borussia Dortmund. Po penaltě Jonathase v Hannoveru prohrávala a dotahovat musela i po vyrovnání obránce Zagadoua. Jarmolenko sice dokázal vyrovnat na 2:2, po červené kartě již zmíněného Zagadoua ale Hannover definitivně překlopil utkání na svou stranu.

Do čela německé Bundesligy se tak dostal Bayern Mnichov, který v domácím prostředí porazil Lipsko 2:0. Do vedení poslal domácí James Rodríguez, následně se trefil i Robert Lewandowski, který ovšem duel kvůli zraněnému tříslu nedohrál.

V Itálii ovládl šlágr 11. kola Juventus, který zvítězil na San Siru 0:2. O oba góly se postaral argentinský kanonýr Gonzalo Higuaín, který nejprve parádní ranou vstřelil svůj stý gól v Serii A a následně načal i druhou dvoustovku.

V La Lize znovu skóroval Simone Zaza, i díky jeho trefě Valencia vyhrála v Alavésu. Další body ztratilo Atlétiko Madrid, tentokrát remizovalo s Villarrealem. Naplno naopak uspěla Barcelonu, opět se trefil Lionel Messi, v závěru přidal branku Paulinho.

ANGLICKÁ PREMIER LEAGUE, 10. KOLO:

Manchester United - Tottenham 1:0 (81. Martial) VIDEO
Arsenal - Swansea 2:1 (51. Kolašinac, 58. Ramsey - 22. Clucas)
Crystal Palace - West Ham 2:2 (50. Milivojević z penalty, 90. Zaha - 31. Chicharito, 44. Ayew)
Liverpool - Huddersfield 3:0 (50. Sturridge, 58. Firmino, 75. Wijnaldum) VIDEO
Watford - Stoke 0:1 (16. Fletcher)
West Bromwich - Manchester City 2:3 (13. Rodriguez, 90. Phillips - 10. Sané, 15. Fernandinho, 64. Sterling) VIDEO
Bournemouth - Chelsea 0:1 (51. Hazard)

NĚMECKÁ BUNDESLIGA, 10. KOLO:

Hannover - Dortmund 4:2 (20. Jonathas z penalty, 40. a 86. Bebou, 60. Klaus - 27. Zagadou, 52. Jarmolenko) VIDEO
Hertha - Hamburk 2:1 (17. Stark, 50. Rekik - 73. Arp)
Hoffenheim - Gladbach 1:3 (25. Demirbay - 61. Hazard, 79. Ginter, 82. Vestergaard)
Leverkusen - 1. FC Köln 2:1 (54. Bailey, 74. S. Bender - 23. Guirassy)
Schalke - Wolfsburg 1:1 (42. Bentaleb z penalty - 90. Origi)
Bayern - RB Lipsko 2:0 (19. James, 38. Lewandowski) VIDEO