ČFL: Zápy s Pitákem jsou už druhé, kanonýrům z Domažlic zvlhl střelecký prach

I přes nepříznivé počasí se o víkendu odehrálo osm z devíti utkání 12. kola ČFL. Výtečnou formu potvrdily Zápy, které i díky jedné trefě zkušeného exligisty Karla Pitáka porazily Brozany a po čtvrté výhře v řadě se posunuly na druhou příčku před Domažlice. Ty doma překvapivě nedaly ani gól a podlehly Dobrovici. Další tři body si připsala vedoucí Chrudim.

Vstup do nového ročníku ČFL Zápům nevyšel zrovna ideálně. Co ovšem celek z Polabské nížiny ztratil v úvodu, to dohání v posledních týdnech. Po výhře v Benátkách, nad Dobrovicí a v Jirnech si si hráči Záp na svém hřišti poradili také s Brozany vedené vicemistrem Evropy u roku 1996 se zkušenostmi z německé bundesligy Jiřím Němcem.

Zápy šly do vedení už po dvou odehraných minutách zásluhou Bulíře. Krátce po změně stran zvyšovala největší hvězda týmu Piták. Poté sice Brozany snížili, ovšem domácím vrátil dvougólový  náskok Jelínek a poté přidal i svou druhou trefu Bulíř. Hostí stihli v závěru už pouze snížit. Zápy vyhrály počtvrté v řadě a v tabulce se posunuly už na druhé místo.

Na něm vystřídaly Domažlice. Ty se do zápasu s Dobrovicí pyšnily domácím průměrem přes 3,7 branky na jedno utkání. Více než solidní bilance. Teď ale jakoby Jiskře střelecký prach zvlhl. Proti Dobrovici se ovšem neprosadil ani osvědčený střelec Došlý, ani nikdo z jeho spoluhráčů. Hosté se naopak prosadili hned třikrát a odvezli si všechny body po výhře 3:0.

Lídr rychle rozhodl

Body ztratil také další z aspirantů na boj o triumf v ČFL Vltavín. Tým trenéra Martina Frýdka nenavázal na výhru z derby na Vyšehradě a doma podlehl na penalty s Benátkami. Pražané sice dlouho vedli, ale devět minut před koncem srovnal na 2:2 Tvrzník, který o chvíli později dostal druhou žlutou kartu. V pokutových kopech měli více štěstí hosté.

Na svém hřišti naopak nezaváhala vedoucí Chrudim, která si vcelku snadno poradila se Štěchovicemi v sestavě s Ladislavem Volešákem 4:0. Východočeši nenechávali od úvodních minut nikoho na pochybách, že si jdou pro další tři body. Po prvním poločase vedli už 3:0, čtvrtou trefu přidal kanonýr Kopecký krátce po změně stran. Na čele tabulky má Chrudim šestibodový náskok.

Souboj celků ze dna tabulky mezi Litoměřickem a Čížovou ovlivnila červená karta, kterou už ve 3. minutě dostal domácí Šustr. Nováček toho dokázal využít a dlouho přesilovku přetavil ve tři nastřílené góly. Postaralo se o ně trio trio bývalých ligových hráčů v sestavě Čížové – Radim Nečas, Petr Janda a Michal Polodna.

Z víkendového programu se nehrálo jen v Převýšově, kde měl o body usilovat Písek. Nezpůsobilý terén ovšem nedovolil zápas rozehrát. Utkání bylo odloženo.

ČFL, 12. kolo:
Vltavín – Benátky nad Jizerou 2:3 po pen. (7. Šípek, 40. Uvíra – 16. Boček, 81. Tvrzník, ČK: 90. Tvzník)
Chrudim – Štěchovice 4:0 (5. Kučera z pen., 22. a 41. Kesner, 47. Kopecký)
Benešov – Vyšehrad 0:1 po pen.
Králův Dvůr – Jirny 2:1 po pen. (69. Kraus – 24. Melechovský z pen.)
Litoměřicko – Čížová 0:3 (18. Nečas, 26. Janda z pen., 33. Polodna, ČK: 3. Šustr - D)
Ústí nad Orlicí – Nymburk 2:1 (41. Chleboun, 83. Nágl – 61. Kučaba)
Domažlice – Dobrovice 0:3 (8. Volf, 84. Fotr, 93. Bernát)
Zápy – Brozany 4:2 (2. a 75. Bulíř, 49. Piták, 63. Jelínek – 58. Slanička, 89. Pávek)
Převýšov – Písek odloženo

Aktuální tabulku ČFL a kompletní rozpis výsledků a zápasů najdete zde

Válel po boku Schicka, ve Spartě ale neprorazil. Nepřišla šance, říká Surmaj. Chce se odrazit v ČFL