Hušbauer o rekordy trhající Viktorii: Klopýtnout určitě může, jednou to přijít musí

Hušbauer o rekordy trhající Viktorii: Klopýtnout určitě může, jednou to přijít musí

Slávisté prohráli v Plzni i po čtrnácti měsících. Právě v tamní Doosan aréně utrpěli poslední venkovní porážku v HET lize. Záložník sešívaného souboru Josef Hušbauer byl po taháku 13. kola mimořádně zklamaný a na webu slavia.cz potvrdil, že od této chvíle se bude obhájce titulu soustředit už jen na druhé místo. I z něj se totiž po sezoně půjde do předkola Ligy mistrů.

O příčinách porážky...

"Je to asi tím, že svoji útočnou fázi nevyužijeme, nedotáhneme do konce. Dostaneme se kolem vápna, ale ve vápně už potom nejsem nebezpeční. Buď s nic nedovolíme, nebo z centru nenajdeme hráče, z toho těžko můžeme dát góly. A potom dostaneme takový gól, kdy to prostě nějak trefil."

O marném hledání Milana Škody...

"Věděli jsme, že dostávají hodně gólů po centrech, že je to jejich slabina. Chtěli jsme to hrát na dlouhé míče na Milana, ten by to sklepával, potom to hrát do lajny a z ní nějaké centry. Bohužel, ve druhé půli jsme ty centry měli, ale všechno to šlo gólmanovi nebo úplně za."

O obrovském náskoku Plzně...

"I když je 13. kolo, je to hloupé říct, ale ten náskok už je veliký. Klopýtnout určitě může, jednou to přijít musí. Ale myslím, že má zkušený mančaft, a i když prohrají, pochybuji, že by to tak měli čtyři zápasy za sebou. Ve 13. kole se takový náskok těžko hodnotí, málokdy se to stane. My to určitě nezabalíme, ale priorita je určitě to druhé místo. Hlavně se musíme soustředit na sebe, jsme v pozici, kdy jsme ze čtyř zápasů tři prohráli, když počítám i Evropskou ligu. Musíme zvládnout tři kola v lize a ještě se pokusit postoupit v Evropské lize, která by teď pro nás měla být důležitá. Já udělám maximum pro to, abychom postoupili."

O očekávání tuhého boje o druhou pozici...

"V lize je to hodně vyrovnané. Liberec, Olomouc, Sparta, do toho ještě Jablonec. Těch týmů je hodně, takže my se musíme soustředit na to druhé místo, spíš než koukat nahoru na to první. Musíme koukat na sebe a vyhrávat zápasy, které bychom vyhrávat měli."

Česko s Islandem a Katarem, Německo v Anglii a s Francií, Anglie - Brazílie, baráž MS 2018!

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.