Bakoš po vyřazení Plzně v poháru: Chtěli jsme jít dál, rozhodlo neubránění standardky

Bakoš po vyřazení Plzně v poháru: Chtěli jsme jít dál, rozhodlo neubránění standardky

Český pohár MOL Cupu zvučným klubům i letos nepřeje. Po Spartě končí v této soutěži, skrze kterou vede jízdenka do pohárové Evropy, také Plzeň. Ta nestačila v osmifinále na Slovácko, se kterým padla 2:3 v prodloužení. Po zápase nebylo Viktoriánům moc do zpěvu, zklamání vykazoval i autor jedné ze dvou tref Marek Bakoš.

Fanoušci Plzně museli nejprve sledovat vedení hostů v devatenácté minutě díky Kubalovi, poté vykřesal naději Hubník a po změně stran Bakoš, který otáčel. Ne však nadlouho. Sadílek srovnal a šlo se do prodloužení, ve kterém o výhře hostů rozhodl Hofmann.

„Zápas samozřejmě nemohu hodnotit pozitivně. Chtěli jsme dnešní zápas zvládnout a postoupit do čtvrtfinále poháru, bohužel se nám to nepodařilo na hřišti zrealizovat. Nezbývá než pogratulovat soupeři k postupu do dalšího kola,“ smutnil bezprostředně po zápase na tiskové konferenci Marek Bakoš, který se střelecky prosadil po změně stran.

Zaváhání západočeského klubu, který aktuálně vede tabulku HET ligy, nevidí po změně stran, ale už v úvodu zápasu. „Dostali jsme gól na začátku, nějak jsme ten start nezachytili. Soupeř nás asi prvních 20 minut přehrával. Pak jsme se otrkali a dostali do hry. Zápas se nám podařilo otočit, nicméně dostali jsme gól na 2:2 a potom se to víceméně dohrávalo. V prodloužení rozhodlo neubránění standardní situace. Prohráli jsme a v poháru končíme,“ dodal slovenský legionář ve službách Plzně.