Nová hvězdička Slavie: Oslavu gólu jsem měl připravenou, ale v té chvíli jsem nevěděl, co dělat

Nová hvězdička Slavie: Oslavu gólu jsem měl připravenou, ale v té chvíli jsem nevěděl, co dělat

Pražská Slavia zavítala během reprezentační přestávky do Rumunska, kde v rámci přátelského utkání porazila tamního soupeře 4:0. Při slavnostním otevření stadiónu v Craiově vyhráli sešívaní 4:0 a kouči Šilhavému se ukázal především talentovaný záložník Pavel Buchta.

Branky stříleli Milan Škoda a Mick van Buren. Od nich se to očekává. Překvapením byl však právě Buchta, který dostal první šanci za A-tým. Z juniorky velký skok, ale svou šanci chytil pevně za pačesy a dobrý výkon podtrhl i vstřelenou brankou. „Jsem rád za každou příležitost, bylo to něco neskutečného, nejlepší zážitek v mém životě,“ přiznala možná budoucnost Slavie.

Svůj první zápas odehrál velmi sympaticky a ani se nezdálo, že by byl z nové výzvy vystresovaný. „Strašně moc jsem si to užil. Otevíral se nový stadión, přišlo hodně lidí. Atmosféra byla skvělá a navíc jsme vyhráli, což to ještě umožnilo. Přiznám se, že ze začátku jsem byl trochu nervózní, ale jak zapískal rozhodčí, tak to ze mě spadlo,“ pokračoval Buchta v rozhovoru pro stránky pražského celku.

„To, že mi trenér a spoluhráči věřili a povzbuzovali mě, mi dodalo sebevědomí. Byli hodní, říkali, ať předvedu, co ve mně je, a ať se nebojím hrát. Hodně mi to pomohlo. Pak už jsem hrál, jak nejlépe jsem mohl. Nejprve jsem chtěl získat jistotu na balónu a pak přidat něco navíc,“ popisoval vizi, s jakou do zápasu vstupoval.

Hned při své první šanci se i střelecky prosadil, což je pro něj velké plus do budoucna. Je totiž možné, že si ho kouč Šilhavý přetáhne z juniorky do svého kádr natrvalo. „Byl tam přetažený míč na zadní tyč a věděl jsem, že to Frýďa bude vracet. Řekl jsem si, že to na mě musí propadnout a že to musím trefit. To se povedlo, z čehož mám radost. Říkal jsem si, že si připravím oslavu, kdybych dal gól. Ale v té chvíli jsem nevěděl, co dělat. Přišli kluci a gratulovali mi,“ dodává talentovaný Buchta.