Shaw je na Old Trafford nechtěný. Tři zájemci mu však vyjdou s herním vytížením vstříc

Shaw je na Old Trafford nechtěný. Tři zájemci mu však vyjdou s herním vytížením vstříc

Anglický reprezentační obránce Luke Shaw je považován za jednoho z nejlepších ostrovních beků v Premier League. Jeho zranění v Evropské lize, které ho vyřadilo ze hry na několik dlouhých měsíců, mu však ubralo na formě a kouč José Mourinho mu už příliš nedůvěřuje a staví do pole své koně. Proslýchá se, že by mohl na Old Trafford brzy balit kufry.

Shaw se nechal slyšet, že se o přízeň portugalského trenéra popere a pokusí si místo v základní jedenáctce vydobýt. V roce 2014 přišel do Manchesteru United ze Southamptonu s velkým potenciálem, ale očekávání i díky vleklému zranění nedokázal naplnit.

V minulých týdnech se v médiích objevila zpráva, že o dvaadvacetiletého mladíka projevuje zájem turecké Fenerbahce, ale Shaw zaujmul odmítavý postoj. Ve frontě na jeho odkup však figurují i větší ryby a pro hráče je zajímavým hlediskem, že by se nemusel stěhovat z Premier League.

Britský list Telegraph informoval o zájmu hned trojlístku ostrovních klubů. Jeho dostupnost sonduje trápící se Everton, ale objevit by se mohl i na významnějších adresách. Jeho povolání zvažují i Arsenal, Chelsea nebo Manchester City. U Rudých ďáblů má platný kontrakt do léta roku 2019, ale je pravděpodobné, že v případě zajímavé nabídky se bude stěhovat.