V Opavě se smáli Petrželovi a teď by dostali gól i po střele z Marsu. Na Votroky si však věří

V Opavě se smáli Petrželovi a teď by dostali gól i po střele z Marsu. Na Votroky si však věří

Tým Slezský FC Opava přijal před startem Fotbalové národní ligy roli favorita na postup a ačkoliv je v průběžné tabulce na druhé příčce a má jasně nejlepší útok soutěže, má odehrán o jeden zápas více než konkurence a poznává, že atak elity nebude snadný.

"Loni jsme se smáli tomu, když trenér Baníku Petržela říkal, že každý soupeř proti nim hraje, jako by to byl zápas roku. Mám ten pocit, že přesně tohle nyní zažíváme sami. Pro většinu kluků je tohle nová role, zvykáme si na to. Je to pro nás o to těžší, ale musíme se na každý zápas koncentrovat a hrát na více než sto procent. Občas se nám to nedařilo, ale snad už těch výkyvů bylo dost. Ale myslím, že to půjde," nechal se slyšet kapitán slezského mužstva Jan Žídek.

Na poslední výhru s Vítkovicemi se finalista MOL Cupu neskutečně nadřel. "Strašně moc jsme chtěli vyhrát, a to nám svazovalo nohy. Jsme v situaci, že i kdyby na nás vystřelili z Marsu, tak dostaneme gól. Taková období mají i větší mužstva. Víme o tom, že dostáváme hloupé góly a že jich dostáváme moc. Musíme to přečkat. Máme před sebou poslední utkání a v zimě bude dost prostoru s tím něco udělat. V každém zápase ukazujeme, že jsme sami sobě největším soupeřem. Ve všech zápasech máme pasáže, kdy jsme jednoznačně lepší, ale také dokážeme v defenzivě udělat hloupé chyby. Ale ten stav, v němž se nacházíme, je přesně takový, jaký má být, protože ještě nejsme velké mužstvo, které by suverénně prošlo takhle těžkou soutěží," pokračoval trenér Roman Skuhravý.

V závěrečném podzimním kole (pátek 17. 11.) se opavský celek utká s exligovým Hradcem, který je sice až šestý, ovšem na špičku mnoho neztrácí. Klub kolem veterána Pavla Zavadila, jehož v letošním poháru vyřadila Viktoria Plzeň, si však věří, že Votroky z boje o nejvyšší příčky odstřihne. "My nic nemusíme. Jen chceme. A od toho se bude vše vyvíjet. Stále jsme vepředu, teď jsme druzí, porazíme doma Hradec a bude klid," uzavřel záložník Tomáš Jursa.

Co udělá návrat z vlhka a vedra v Kataru s oporami Plzně a Slavie v Evropské lize?