Nulový Poznar se chytil za nos a začal tvrdě dřít. To, že góly dávat umí, prý vidí i Baroš

Nulový Poznar se chytil za nos a začal tvrdě dřít. To, že góly dávat umí, prý vidí i Baroš

Tomáš Poznar je kmenový útočník Viktorie Plzeň, který je od léta zapůjčen v Baníku Ostrava, kde však od startu ligové sezony stále ještě neskóroval ani neasistoval a to nasbíral k tomuto datu jedenáct startů (šest z nich bylo v základu) a 561 minut čistého času.

Za tu dobu se přitom prezentoval čtrnácti střeleckými pokusy, s tím, že mezi tři tyče mířily jen tři z nich. Co se se svěřencem kouče Radima Kučery děje?

"Nebudu se za nic schovávat, čekal jsem od sebe víc. Hlavně nějaké ty góly. Teď v poslední době nechodím do hry od začátku, takže toho prostoru nemám tolik, kolik bych chtěl. Ale v té první fázi jsem ho měl dost. A stejně jse ty góly nedal. I když si můžu myslet, že jsem byl součástí týmu v těch dobrých zápasech, které jsme hlavně na začátku odehráli, ale ty góly chybí. A ty moje osobní výkony, už v tom hraje roli psychika. Člověk to vnímá. Každý mi to omílá že už to určitě přijde atd. A člověk na to samozřejmě pořád myslí. Pravda ale je, že to nestačí. Myslet na to a říkat si, že se to zlomí, to je málo. Takže jsem se chytil taky trochu za nos," uvedl v rozhovoru pro Deník Sport devětadvacetiletý spoluhráč Baroše, Hrubého, De Azeveda a spol.

Bez šesti centimetrů dvoumetrový útočník si uvědomil, že kvůli rozdílu bude muset pracovat ještě více než doposud. "Přidávám si. I ve volném čase. Snažím se jít tomu víc naproti. Někam se posunout a být lepší. Když budu makat, věří, že nějakou tu šanci proměním, a zlomím to. Na tréninku se teď cítím lépe. Změnil jsem toho dost. S jedním trenérem se snažím vylepšit kondici a sílu. A ještě jse z ačal dělat redcord. To je přístroj a soubor cvičení, který se zaměřuje na střed těla a hluboké břišní svaly, aby byla lepší stabilita. Řekl jsem si že do toho půjdu tou nejtvrdší cestou. Tvrdou dřinou a snad se mi to vrátí," pokračoval ve Sportu Poznar.

Ten by rád skóroval i proto, aby trenérům dokázal, že si zaslouží hrát od začátku. Současně doplnil, že se mu snaží dodat psychickou sílu i hvězdný Miloš Baroš. "Určitě mi to nepřidává, i když to respektuju. A vlastně to nepřidává ani Baníku v tom smyslu, že si klub přivedl hráče, od něhož čekal góly. Já je nedal, což mě štve. O to víc, že vidím ty nadšené lidi v Baníku, kteří do klubu investují hodně úsilí, aby to šlapalo. Milan mě podporuje. Několikrát mi už napsal nebo i řekl, že góly dávat umím, že to vidí. A že si mám pořád dávat do hlavy, že ten gól vstřelím. On je opravdu správný kapitán, lídr, snaží se spoluhráčům pomoci. Mně taky. Na tréninku se spolu hecujeme, kdo dá víc gólů. Tam to máme docela vyrovnané, ale na hřišti mám co dohánět On střílí góly na tréninku i v zápasech," ocenil bývalého snajpra Liverpoolu či Galatasaraye bývalý hráč Zlína, Vítkovic či Spartaku Trnava, jehož prvoligovým maximem za sezonu je 7 tref (ve druhé lize pak třináct branek).

Snažím se dokazovat, že mám na to hrát po boku drahých posil, říká naděje Sparty