Odstavený Lafata: Už se ozvalo několik klubů, sondovali situaci, ale já je odmítám

Odstavený Lafata: Už se ozvalo několik klubů, sondovali situaci, ale já je odmítám

Šestatřicetiletý kapitán Sparty David Lafata strávil poslední tři ligové zápasy letenského mužstva na tribuně a jeho budoucnost ve slavném "S" nevypadá zrovna růžově. V rozhovoru pro sport.cz se bývalý útočník Austrie Vídeň či Jablonce vyjádřil právě k nejbližší budoucnosti.

O tom, zda eviduje zhoršení pozice...

"Po utkání s Plzní, které jsme prohráli 0:1 a šance na titul prakticky zhasla, jsem měl schůzku s generálním ředitelem klubu Adamem Kotalíkem. Vysvětloval mi, že vzhledem k průběhu sezóny chce majitel Daniel Křetínský zeštíhlit kádr a s přihlédnutím k mému věku dávat šanci perspektivnějším hráčům. Takže jen trénuju a čekám. Přečtu si na nástěnce, jestli jsem v nominaci nebo ne, a když máme my nenominovaní volno, tak zůstanu doma na jihu Čech."

O tom, jestli mu mohlo uškodit vystoupení ve Všechnopárty...

"To nevím, jestli právě tohle odstartovalo moji stávající situaci. Neřekl jsem tam nic špatného, za tím si stojím. Nebylo v tom ani nic urážlivého, nebo takového, za co bych se měl stydět. Zavolal si mě pan Kotalík, a řekl mi, že bych si měl dávat pozor, co říkám. Vzal jsem to na vědomí a považoval záležitost za vyřízenou."

O tom, kdy se vrátí zpět na trávník...

"Nevím, kdy mě uvidí. Já trénuji normálně s mužstvem. Měl jsem menší virózu, ale ta už odezněla. Jsem schopný hrát. Čekám, kdy mne trenér vezme do nominace, ukáže na mne a dá mi šanci. Takže to je spíš otázka na pana Stramaccioniho. Není to nic příjemného. Byl jsem zvyklý hrát. Na druhou stranu jsem si už po prodloužení smlouvy říkal, že jednou to přijít musí... Tak trochu jsem s tím i počítal. Uvidíme, co bude v zimě, smlouvu mám do léta. Teď zkrátka už jen trénuju a fandím."

O tom, že by se mohl vrátit v zimě do Jablonce či Budějovic...

"Něco jsem zaslechl, ale z vedení Sparty se mnou o něčem takovém nikdo nemluvil. Poslední osobní kontakt byl po zmíněném utkání s Plzní. Právě takové spekulace, z nichž některé se objevují i v médiích, mě štvou. Slyšel jsem, že prý mám rozepře s trenérem a odcházím z tréninků. Není to pravda, nikdy jsem nic takového neudělal a neudělám, jsem profesionál. Jsou to nesmysly. Už se ozvalo několik klubů, sondovali situaci, ale já je odmítám. Můj sen od dětství byl hrát za Spartu, získat s ní alespoň jeden titul. Ten se mi splnil, byť až po třicítce. Pořád jsem jejím hráčem a snažím se dělat maximum, abych dostal šanci za ni ještě hrát. I za téhle situace je pro mne Sparta nejvíc. Rozhodně nelituji, že jsem do Sparty šel. I když mě třeba vyhodí, pořád jí budu fandit."

Nulový Poznar se chytil za nos a začal tvrdě dřít. To, že góly dávat umí, prý vidí i Baroš