Videorozhodčí se na Letné činil. Sparta získala tři body, přesto nemůže být s podzimem spokojena

Poslední letošní kolo má na programu česká nejvyšší soutěž. Poslední možnost, jak získat tři body. Vedoucí Plzeň první polovinu sezóny opanuje na prvním místě, další kluby bojují o možnost zahrát si v pohárové Evropě, nebo se jen udržet mezi tuzemskou elitou. Šestnácté kolo HET ligy začalo již v pátek v podvečer.

Mistrovská Slavia hostila Baník Ostrava, který v předešlém kole porazil Karvinou, i když obě branky padly z ofsajdu. Moravskoslezský klub šel i v Edenu do vedení, když si vlastní branku střelil Frydrych. Domácí však pohotově zareagovali, a ještě během první půle se střelecky prosadil Škoda. Po něm odčinil svou chybu i Frydrych a otočil na konečných 2:1, protože druhá půle branku nenabídla.

Sobotní odpoledne nabídlo hned pět dalších klání. V tom první hostilo Brno nedaleký Zlín. Hráči z moravské metropole nakonec ukořistili cenný bod, přestože se o něj v závěru báli. Skóre otevřel v 32. minutě Zikl, po změně stran byl předčasně poslán do sprch Bačo, ale i v deseti se Zlínu podařilo vyrovnat šest minut před koncem díky trefě Mehanoviče.

V početní nevýhodě hrála i pražská Dukla, která v závěru prvního poločasu přišla o vykartovaného Kušníra. V tu dobu už Teplice vedli díky brance Filla. Chvíli po změně stran se střelecky prosadil i Rezek a Teplice nakonec vyhrály na Julisce 2:0.

Karviná nezvládla před týdnem záchranářskou misi v Ostravě i díky dvěma sporným brankám. Chuť si ale zpravila doma proti Bohemians. Rozhodla jediná branka, kterou vstřelil v 87. minutě Budínský.  Severomoravský klub tak přezimuje na pozici, která sestupové pásmo neznačí.

Olomouc doma dokázal vyzrát na pražskou Spartu, ale vydařený podzim končí s prohrou. Pod Ještědem nestačila na Liberec a padla 0:1. Slovan se dostal do vedení díky trefě Coufala ve druhém poločase. Přihrál mu na ní Kerbr.

Také Slovácko se odlepilo od dna v záchranářské misi s Jihlavou. Už ve čtvrté minutě odmítl poslat hosty do vedení Zajíc, když neproměnil penaltu. Zaváhání trestal Krejčí, který ve 26. minutě poprvé rozvlnil sítě. Po změně stran však Slovácko zabralo a po brankách Daníčka Petra nepříznivý stav otočilo.

Plzeň již před zápasem s Jabloncem věděla, že podzim opanuje na první příčce. Západočeskému celku se navíc proti tomuto soupeři daří. V sobotní podvečer patřil navrátilci Krmenčíkovi, který po zranění dokázal vstřelit dvě branky a rozhodnout tak o výhře 2:0.

Pražská Sparta končí podzim s hrůzostrašným mankem osmnácti bodů na vedoucí Plzeň. Nemění to ani fakt, že v posledním ligovém kole tohoto roku přehrála Mladou Boleslav 3:0. Poprvé v historii české nejvyšší soutěže byl nasazen videorozhodčí a ihned pomohl ve dvanácté minutě uznat legenský gól. V té chvíli si Jedlička vstřelil vlastní branku. Stejné sítě rozvlnili ještě v první půli Zahustel a Šural.

Slavia Praha - Baník Ostrava 2:1 (2:1)

Branky: 24. Škoda, 28. Frydrych - 8. vlastní Frydrych. Rozhodčí: Jílek - Paták, Kotalík. ŽK: Danny, Laštůvka - Baroš. Diváci: 11 087.
Slavia: Laštůvka - Frydrych, Jugas, Ngadeu, Sobol - Hušbauer (68. Sýkora), Souček - Zmrhal (62. Van Buren), Danny, Stoch (90. Altintop) - Škoda. Trenér: Šilhavý.
Ostrava: Šustr (42. Chmiel) - Breda, Pokorný, Azackij (58. Baroš), Morgan (69. De Azevedo) - Šindelář, Hlinka - Mičola, Hrubý, Granečný - Poznar. Trenér: Kučera.

Dukla Praha - FK Teplice 0:2 (0:1)

Branky: 30. Fillo, 48. Rezek. Rozhodčí: Příhoda - Arnošt, Pfeifer. ŽK: Kušnír, Miloševič - Vondrášek, Ljevakovič. ČK: 45. Kušnír. Diváci: 1322.
Dukla: Rada - Kušnír, Bezpalec, Jiránek, Preisler (58. Schranz) - Bilovský, Holenda, Tetour - Miloševič, Djuranovič (68. Brandner), Holík. Trenér: Hynek.
Teplice: Diviš - Vondrášek, Král, Šušnjar, Krob - Ljevakovič, Kučera - Hyčka (87. Vošahlík), Fillo, Rezek - Vaněček. Trenér: Šmejkal

1. FC Slovácko - Vysočina Jihlava 2:1 (0:1)

Branky: 49. Daníček, 51. Petr - 26. Krejčí. Rozhodčí: Proske - Wilczek, Dresler. ŽK: Hofmann - Urblík, Popovič. Diváci: 3594.
Slovácko: Heča - Juroška, Hofmann, Šimko, Reinberk - Navrátil (90. Tkáč), Šumulikoski, Petr (74. Havlík), V. Daníček, Sadílek - Zajíc (46. Kubala). Trenér: Kordula.
Jihlava: Rakovan - Fulnek (86. Smejkal), Tlustý, Krejčí, Keresteš - Záviška, Zoubele, Urblík, Vaculík (75. N. Daníček), Popovič (65. Klíma) - Ikaunieks. Trenér: Kopecký.

Slovan Liberec - Sigma Olomouc 1:0 (0:0)

Branka: 55. Coufal. Rozhodčí: Orel - Kotík, Koval. ŽK: Pulkrab - Vepřek, Radakovič, Manzia, Zahradníček, Texl. Diváci: 3834.
Liberec: Kolář - Coufal, Kúdela, Karafiát, Kerbr - Kulhánek - Bartl, Bosančič (75. Ševčík), Breite (81. Folprecht), Potočný - Graiciar (88. Pulkrab). Trenér: Trpišovský.
Olomouc: Buchta - Sladký (80. Obročník), Radakovič, Jemelka, Vepřek - Houska, Kalvach - Zahradníček, Plšek, Hála (59. Texl) - Moulis (70. Manzia). Trenér: Jílek.

Zbrojovka Brno - Fastav Zlín 1:1 (1:0)

Branky: 32. Zikl - 83. Mehanovič. Rozhodčí: Pechanec - Mokrusch, Pospíšil. ŽK: Přichystal, Janošek - Hronek, Bačo, Matejov. ČK: 69. Bačo. Diváci: 3518
Brno: Melichárek - Gomez (67. Pilík), Pavlík, Kijanskas, Vraštil - Přichystal, Sedlák, Kratochvíl (86. Janošek), Lutonský - Škoda - Zikl (78. Koné). Trenér: Pivarník.
Zlín: Dostál - Kopečný, Bačo, Hnaníček, Holzer - Vukadinovič (90. Bartolomeu), Hronek, Jiráček, Bartošák (46. Matejov) - Železník (80. Mehanovič), Diop. Trenér: Páník.

MFK Karviná - Bohemians Praha 1905 1:0 (0:0)

Branka: 87. Budínský. Rozhodčí: Franěk - Pochylý, Horák. ŽK: Luts (Bohemians). Diváci: 2752.
Karviná: Le Giang - Čolič (89. Lischka), Janečka, Hošek, Eismann - Budínský, Šisler - Lingr (57. Panák), Moravec (78. Letič), Kalabiška - Wágner. Trenér: Vlk.
Bohemians: Fryšták - Dostál, Krch, Šmíd, Kocič - Jindřišek - Reiter, Hašek ml., Mašek (68. Tetteh), Luts (87. Hůlka) - Kabajev (46. Nečas). Trenér: Hašek st.

Viktoria Plzeň - FK Jablonec 2:0 (1:0)

Branky: 18. a 80. Krmenčík. Rozhodčí: Berka - Nádvorník, Hájek. ŽK: Hubník - Holeš, Zelený. Diváci: 8132.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hubník, Havel - Hořava, Hrošovský - Petržela (73. Čermák), Kolář (86. Ivanschitz), Kopic - Krmenčík (88. Bakoš). Trenér: Vrba.
Jablonec: Valeš - Holeš, Pernica, Kysela, Hanousek - Masopust (69. Jovovič), Kubista (44. Považanec), Trávník (79. Doležal), Zelený - Tecl, Mihálik. Trenér: Klucký.

Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 3:0 (3:0)

Branky: 12. vlastní Jedlička, 16. Zahustel, 36. Šural. Rozhodčí: K. Hrubeš - Moláček, Flimmel - R. Hrubeš (video). ŽK: Čivič, Frýdek - Fabián, Jedlička, Chaluš. Diváci: 6234.
Sparta: Dúbravka - Zahustel, Hovorka (88. Kaya), Štetina, Čivič - Mavuba, M. Frýdek - V. Kadlec (62. Rosický), Plavšič, Vatajelu (73. Ben Chaim) - Šural. Trenér: Stramaccioni.
M. Boleslav: Jedlička - Pauschek, Chaluš, Stronati, Fleišman - Hubínek, Rada - Mingazov (46. Magera), Matějovský (88. Jánoš), Fabián (76. Novák) - Přikryl. Trenér: Čuhel (za nemocného Uhrina).