Salah: Rád bych něco vyhrál, ale nejsem si jistý, že to bude tento rok

Salah: Rád bych něco vyhrál, ale nejsem si jistý, že to bude tento rok

Premier League mu před lety nepřála, tedy spíše londýnská Chelsea. Egyptský útočník byl přehlížen a nakonec i prodán do Itálie. V dresu AS Řím však vyrostl do kvality, kterou obdivoval nejen Liverpool. A tak se stalo, že v létě zamířil na Ostrovy znovu, aby všem dokázal, že na tuto soutěž skutečně má. První polovina sezóny je téměř za námi a Salah patří k nejlepším střelcům.

Liverpool si na jeho služby nemůže rozhodně stěžovat. Salah je velmi účinnou palebnou silou, která dokáže rozhodovat zápasy. Jeho výkony samo sebou neunikly pozornosti evropských gigantů, proto je jeho jméno spojováno s Realem Madrid, který si na něj brousí zoubky.

Samotnému kanonýrovi tato varianta rozhodně není cizí a některá ostrovní média hovoří o tom, že k přestupu skutečně dojde. To se však rozhodne až později. Nyní je stále kmenovým hráčem Liverpoolu a Reds jeho branky potřebují.

Návrat do Anglie se zdá být v jeho režii jednoduchý, neboť se aklimatizoval okamžitě. „Od prvního dne jsem věděl, co musím udělat. Chtěl jsem střílet branky už v přípravě, abych měl dobrý start do sezóny. Liverpool je jiný než Řím, ale brzy jsem pochopil, co se ode mě čeká a jak musím hrát, abych byl v základní sestavě,“ prohlásil Salah v rozhovoru pro Sky Sports.

Liverpool v této sezóně nevykazuje špatné výsledky, ale rozjetý Manchester City mu ukazuje záda. Po devatenácti odehraných kolech figuruje na čtvrté místě v tabulce a rád by stoupal ještě výš. Salah má ty nejvyšší ambice, chce získávat trofeje. „Vždycky říkám, že chci vyhrávat titulu. Rad bych něco vyhrál i tady, ale nejsem si jistý, že to bude tento rok,“ dodává a poukazuje na fakt, že vyrovnanost soutěže je na Ostrovech veliká.