Kadeti Zbrojovky, které už o sobě dávají vědět v brněnském áčku

Kadeti Zbrojovky, které už o sobě dávají vědět v brněnském áčku

Brněnský dorost po podzimu vládne tabulce dorostenecké ligy s pohodlným pětibodovým náskokem a v jeho soudobém kádru se v posledních měsících vyprofilovalo hned několik možných kandidátů pro áčko Zbrojovky.

Dostatečně známou tváří je osmnáctiletý benjamínek záložní řady a jmenovec českého reprezentanta z Boloně Ladislav Krejčí, jenž ebutoval v české nejvyšší soutěži už v minulé sezoně, kterou končil se třinácti starty. V aktuálním ročníku už tak vytěžovaný není, ale jaro může přinést změnu.

Velkým příslibem se jeví také stejně starý útočník Martin Zikl, jenž si vysloužil pozornost trenéra Romana Pivarníka po svých 17 trefách v nejvyšší dorostenecké lize. Urostlý střelec už má na kontě i branku v HET lize, když na začátku prosince pokořil obranu Zlína.

"Myslím, že na jaře už si Martin za dorost nezahraje. Přál bych mu, aby zůstal v áčku a dál se rozvíjel směrem k dospělému fotbalu. Za poslední půlrok udělal výraznější prores. Začal řešit situace s nadhledemm a přehledem," chválil perspektivního Zinkla kouč Zbrojovky U19 Pavel Šustr, jehož názor zazněl v Deníku Sport.

Mladíci do 20 let v áčku Brna:

Martin Zikl

18 let, útočník, v HET lize 3 starty a 190 odehraných minut

Ladislav Krejčí

18 let, záložník, v HET lize 15 startů a 684 odehraných minut

Dominik Janošek

19 let, záložník, v HET lize 4 starty a 26 odehraných minut

David Gáč

19 let, stoper, v HET lize 3 starty a 184 odehraných minut

Slavia: Nezmar není žádný spasitel a Trpišovský nesmí být váhavým střelcem!