Ligové jaro nebude žádná procházka růžovým sadem, říkají plzeňští hráči

Ligové jaro nebude žádná procházka růžovým sadem, říkají plzeňští hráči

Viktoria Plzeň vede ligu tak suverénně, že je prakticky takřka nemožné, aby ji vzhledem k formě konkurentů nevyhrála. I přesto ale její hráči Daniel Kolář a Roman Hubník nechtějí nic podcenit a soustředit se nejen na Evropskou ligu.

Viktoriáni mají na druhou Slavii až čtrnáctibodový náskok. A ani sešívaní, ani Sparta a ani Olomouc tuto sezónu nemají takovou kvalitu, aby vyhráli velké procento jarních zápasů a ještě spoléhali na to, že Plzeň ztratí tolik bodů.

"Jestli je tam čtyřbodový, sedmibodový nebo čtrnáctibodový náskok, nehraje roli. Musíme se pořádně připravit, protože nás čeká nejenom liga, ale i dvojzápas s Partizanem Bělehrad ve vyřazovací fázi Evropské ligy," řekl obránce Plzně Roman Hubník.

"Byla by chyba, kdybychom si mysleli, že můžeme být v klidu a že se nám nemůže nic stát. Spíš bych řekl, že bychom si na to měli dát velký pozor a úplně v klidu to neprožívat," doplnil jeho spoluhráč Daniel Kolář. "Ztratit se dá, ale doufám, že se to nestane. Musíme tomu předejít tím, že budeme vyhrávat a budeme se soustředit na všechny naše zápasy a nekoukat se, jak hrajou ostatní," pokračoval záložník Viktorie.

"Já co pamatuju, tak jarní část je vždycky velmi těžká. Hraje se o záchranu i o titul. Zápasy jsou vyhecované a vyhrocené. Bude rozhodovat, jak to zvládneme hlavně my. Máme výhodu, že se nemusíme ohlížet na soupeře," uzavřel.