Náš cíl je Liga mistrů, říká plzeňský obránce

Náš cíl je Liga mistrů, říká plzeňský obránce

Česká fotbalová veřejnost, včetně příznivců Sparty a Slavie, se už smířila s tím, že Viktoria Plzeň se stane mistrem ligy. V Plzni sice nic nepodceňují a hlásají, že rozhodnuto není, je ale logické, že si nyní Viktoriáni kladou vyšší cíle.

A pokud je vítězství v české nejvyšší soutěži nějaký úspěch, účast v Lize mistrů je minimálně dvakrát tolik. A právě toto je vyšší meta pro Plzeňské. Chtějí tak nějak v klidu dohrát jaro a nastoupit do předkol Champions League s klidem, posíleným kádrem a hladem po úspěchu. 

Své o tom ví i zkušený David Limberský, jenž už s Viktorií několikrát Ligu mistrů hrál. Jenže je tu otázka, zda-li se vůbec předkol budou muset účastnit. Jediný gól pro Plzeňské dost možná bude "pouze" vyhrát ligu, kam mají velmi dobře nakročeno. Je totiž pravděpodobné, že český mistr půjde do milionářské soutěže přímo.

"Ztratit jde matematicky všechno. Ale pevně věřím, že jsme natolik zkušení, že náskok neztratíme," věří v titul a případnou přímou účast ve skupině Ligy mistrů David Limberský. "Liga mistrů je náš sen. Pro fanoušky je fascinující poslouchat tu hymnu a sledovat ten fotbal, ale hrát ji je něco úplně jiného," zasnil se zkušený bek Plzně.