Sukup ukončil bulharskou misi, upsal se Zbrojovce a říká: Brno je velký klub

Sukup ukončil bulharskou misi, upsal se Zbrojovce a říká: Brno je velký klub

Druhá zimní posila Zbrojovky Brno má minulost v Baníku Ostrava, Znojmě či Sigmě Olomouc a jmenuje se Ondřej Sukup. Dnes již bývalý univerzál bulharské Varny se ve druhém největším městě České republiky upsal na dva a půl roku do léta 2020.

"Z rodinných důvodů jsem se rozhodl pro návrat blíž k domovu, protože mám dvě malé děti a malá od září chodí do školky. Po rozhovoru s trenérem Pivarníkem jsem preferoval Brno, nějaké nabídky jsem měl i později, ale už jsem je neřešil. Brno je velké město, velký klub, za tu nabídku jsem tedy byl hodně rád," prohlásil na webu fczbrno.cz čerstvě devětadvacetiletý zadák, jenž si připsal v nejvyšší bulharské soutěži 54 startů a jednu branku.

Ačkoliv ještě vynechá středeční přípravu proti Znojmu, kde v minulosti působil, cíle už stanoveny má. "Prvním cílem je probojovat se do základní sestavy a pomoci týmu dostat se do horních pater tabulky. Začínám trochu později, ale budu makat na sto procent, abych se do toho dostal," doplnil na oficiálních stránkách dvanáctého celku HET ligy nový kolega Pilíka, Melichárka, Škody a spol.

Trenér Roman Pivarník je za tento transfer rád. "Ondra je obounohý krajní bek s velmi dobrou podporou ofenzivy. Poslední rok a půl hrával stabilně v bulharské Varně, dobře jej znám ze společného působení v Sigmě před lety. Jsem rád, že se nám jej podařilo získat na přestup," uzavřel někdejší šéf Plzně či Bohemians 1905, jehož slova vyšla na webu fczbrno.cz.

TOP 5 objevů HET Ligy: Kdo dokázal z neznámého jména učinit zajímavý artikl?