Legenda Liverpoolu: Van Dijk už nyní dokazuje, jak velkým hráčem je

Legenda Liverpoolu: Van Dijk už nyní dokazuje, jak velkým hráčem je

Virgil van Dijk přestoupil do Liverpoolu teprve před několika dny, přesto už o něm legenda Liverpoolu, Steve McManaman, hovoří jako o velkém hráči. Van Dijk si debut za Liverpool odbyl minulou sobotu, v zápase ligového poháru, proti Evertonu, ve kterém vstřelil hlavou vítězný gól, a stal se tak prvním hráčem od roku 1901, kterému se podařilo vstřelit gól při svém debutu v derby Merseyside.

„Vypadal velice soustředěně, každý kontakt s míčem si dobře promýšlel, ale přesto byl na hřišti dostatečně rychlý. Opravdu se mi líbil a už nyní dokazuje, jak velkým hráčem je,“ prohlásil McManaman pro britský server Goal.com. „Byl to těžký zápas proti odvěkému rivalovi a tím, že vstřelil vítězný gól, si na svou stranu získal mnoho našich fanoušků,“ pokračoval McManaman.

„Vypadá nebezpečně při standardkách, protože je vysoký a má dobrý výskok. Myslím, že jeho cena ho nedostává pod žádný tlak, dnes je prostě taková doba. Během pár dnů se klubu stejně zaplatil z peněz, které mají za Coutinha,“ dodal McManaman na závěr. Steve McManaman působil v Liverpoolu mezi lety 1990 a 1999 a za "Reds" si dohromady připsal 364 startů, ve kterých vstřelil 66 gólů.

V roce 1999 pak McManaman přestoupil do Realu Madrid, kde se ihned stal jednou z ústředních postav týmu. Mezi lety 1994 a 2001 navíc také reprezentoval Anglii, v jejímž dresu nastoupil ke 37 zápasům, ve kterých vstřelil 3 góly. McManaman, který většinu kariéry nastupoval v záloze, ukončil kariéry v roce 2005 v Manchesteru City.