Villareal posílil mexický útočník Franco

Villareal posílil mexický útočník Franco

Španělský Villareal posílil mexický útočník Guillermo Franco. Klub také souhlasil s uvolněním Luciana Figueroy do argentinského River Plate. Zástupci klubu, který hraje o přední příčky Primera División, to sdělil ve středu.

Franco, který se narodil v Argentině a přišel z Monterrey, měl ve Villarealu podepsanou smlouvu na tři a půl roku a jeho příchod byl spojen s koučem Manuelem Pellegrinim. Ten hráče vedl, když hrál za San Lorenzo.

Franco přitom bude moci nastopupit za Villareal v tomto ročníku Ligy mistrů. Španělský klub se v únoru v osmifinále utká s Glasgow Rangers. Pellegriniho mužstvo má v současnosti problémy se střílením branek, když i nejlepší střelec mužstva Diego Forlán má daleko do loňské formy.

Villareal také souhlasil s prodejem 50 procent práv na útočníka Figuerou River Plate. Klub oznámil, že je ještě potřeba dořešit některé detaily. Villareal se ponechá druhých padesát procent. Španělská média informovala, že argentinský reprezentant Figueroa byl nespokojen s tím, že nedostával dostatek příležitostí a chce hrát, aby se pokusil probojovat se do národního mužstva na mistrovství světa.

[ 18.1.2006 - eFotbal / Reuters ]