Tottenham předvedl skvělý comeback, Vaclíkovi dal lekci Guardiolův útok

Do Ligy mistrů v roce 2018 vstoupily tou správnou nohou týmy z Anglie Tottenham a Manchester City, český brankář Tomáš Vaclík si naopak tento zápas za rámeček nedá. Hrála se i předehrávka Evropské ligy, kde CZ Belehrad remizovala s CSKA Moskva 0:0.

Juventus vstoupil do utkání s Tottenhamem výborně a ve druhé minutě poslal Starou dámu do vedení Gonzalo Higuaín. Ten stejný hráč o sedm minut později proměnil správně nařízenou penaltu a Juve vedlo už 2:0, nicméně Tottenham se probudil a poté snížil Harry Kane. Zásadní moment se odehrál před koncem poločasu, kdy Higuaín odmítl hattrick přinesený na stříbrném pod nose a z druhé penalty trefil břevno. Ve druhém poločase se tolik zajímavých momentů neodehrálo, nicméně v 72. minutě Christian Eriksen proměnil přímý kop a vyrovnal na 2:2 a tak zněl i konečný výsledek prvního zápasu Ligy mistrů.

Manchester City šel ve švýcarském Basileji do vedení po čtrnácti minutách a zásluhu na tom měl skórující Ilkay Gündogan. Sotva stihl český gólman Tomáš Vaclík vylovit míč ze sítě, musel to udělat znovu. A znovu. Ve 23. minutě bylo skóre už 3:0 ve prospěch lídra Premier League a zápas se už pouze dohrával. Konečný stav byl 4:0, na začátku druhé půle totiž svou druhou trefu v utkání zaznamenal německý záložník Ilkay Gündogan.