Proč jsou v Arsenalu "Kanonýři" a v Manchesteru "Rudí ďáblové"? Pět klubů Premier League s nejlepšími přezdívkami

Proč jsou v Arsenalu "Kanonýři" a v Manchesteru "Rudí ďáblové"? Pět klubů Premier League s nejlepšími přezdívkami

Dokážete si představit, že by se nejslavnější týmy planety obešly bez svých přezdívek? Všichni znají „la Vecchia Signora“ u Juventusu nebo Los Millonarios u River Plate, ale s nejzajímavějšími případy se zřejmě setkáme v Premier League, v nejstarší lize na světě.Manchester United - Red Devils

Jak už to tak bývá, původ přízvisek bývá zmatený a nejasný. Prvotní impuls zřejmě přichází v roce 1934, kdy byl rugbový tým ze Salfordu (součást Manchesteru) na turné ve Francii. Tam hráči předváděli tak nemilosrdnou a tvrdou hru, že je francouzští novináři označili jako Les Diables Rouges, Rudé ďábly. A protože tehdy fotbalisté s ragbisty trénovali na stejném hřišti, přezdívku si vypůjčili.

A když se posléze v šedesátých letech rozhodovalo o možných alternativách (např. Heathens, Busby Boys), varianta Red Devils – s podporou legendárního trenéra Matta Busbyho – jednoznačně vyhrála. Od roku 1970 se vyslanec pekel začíná objevovat na dresech a pokud se nestane něco zcela nečekaného, zůstane tam navždy.