Lazio potvrdilo, že de Vrij definitivně odmítá podepsat smlouvu. Kdo ho v létě získá zdarma?

Lazio potvrdilo, že de Vrij definitivně odmítá podepsat smlouvu. Kdo ho v létě získá zdarma?

Střední obránce Lazia Řím, Stefan de Vrij, odmítá s klubem prodloužit smlouvu, která mu vyprší v létě letošního roku a chce zadarmo odejít jinam. Šestadvacetiletý Nizozemec může zamířit do Premier League, přičemž server Goal.com spekuluje také o zájmu PSG nebo předních klubů italské Serie A, ve které de Vrij působí již od roku, kdy přišel z nizozemského Feyenoordu Rotterdam.

De Vrij se do "áčka" Feyenoordu začal propracovávat již od roku 2009, tedy od svých sedmnácti let. Dlouhou dobu byl vnímán jako jeden z největších defenzivních talentů evropského fotbalu, po přestupu do Lazia v roce 2014 se však de Vrij přestal fotbalově vyvíjet, přesto jsou si italská média jistá, že svůj potenciál ještě de Vrij zcela nenaplnil.

Za Lazio odehrál de Vrij dohromady 82 ligových utkání, ve kterých vstřelil 6 gólů. De Vrij se téměř okamžitě zapracoval do základní sestavy Lazia a v současnosti je jedním z lídrů týmu. Na Euro 2012 se de Vrij s Nizozemskem nepodíval, na Mistrovství světa 2014 už však nechyběl a svými výkony na něm své zemi pomohl k bronzové medaili a následně byl vybrán do Týmu turnaje.

Na žádnou velkou mezinárodní akci se Nizozemsko od roku 2014 nepodíval, a tak de Vrij svou zemi od té doby reprezentoval především v kvalifikacích. Stále zůstává záhadou, kam v létě zamíří, podle slov jeho agenta však chtějí se svým klientem mít jasno do konce března. De Vrijovi může uškodit neúčast na nadcházejícím mistrovství světa, jež budou sledovat skauti všech evropských velkoklubů.