Hrát pod Guardiolou je jako fotbalová univerzita, říká Kompany

Hrát pod Guardiolou je jako fotbalová univerzita, říká Kompany

Kapitán Manchesteru City Vincent Kompany v rozhovoru pro britský talkSPORT přiznal, že jedním z hlavních důvodů úspěchu je pro klub angažmá Josepa Guardioly na pozici hlavního trenéra. Guardiola byl do této pozice uveden v létě 2016 a nyní během své druhé sezóny v klubu "Citizens" suverénně vedou Premier League a s největší pravděpodobností postoupí v Lize mistrů do čtvrtfinále.

„Myslím, že nejlepší přídavná jména, kterými ho můžu vystihnout, jsou intenzivní a neúprosný. Po žádné výhře s ním necítíte pocit uspokojení, vždy po vás chce víc, po každém jednotlivém hráči. Jsem si jistý, že na dalším tréninku se budeme zaměřovat na zápas, který odehrajeme o víkendu,“ prohlásil Kompany pro talkSPORT.

„Ať už je to Wigan nebo Arsenal, na zápasy se připravujeme stejně intenzivně. O fotbale toho ví hrozně moc a všechno se to snaží přenést na nás. Hrát pod ním je jako fotbalová univerzita, nikdy se nepřestáváme učit nové věci,“ dodal Kompany. Jednatřicetiletý střední obránce Kompany působí v klubu od léta 2008, kdy přišel z německého Hamburku. Stal se tedy jednou z prvních posil v "nové éře" tohoto klubu z Manchesteru.

Za Manchester City odehrál Kompany dohromady 326 zápasů, ve kterých vstřelil 18 gólů. V letech 2012 a 2014 vyhrál Kompany s City anglickou Premier League, v letech 2014, 2016 a 2018 pak anglický ligový pohár. Kompany je od roku 2004 také hrdým belgickým reprezentantem, přičemž za národní tým si doposud připsal 72 startů, ve kterých vstřelil 4 branky.