Roli favorita potvrdil Bayern a zajistil si postup do čtvrtfinále, dál jde také Barcelona

V odvetách osmifinále Ligy mistrů se utkal Besiktas Istanbul s Bayernem, o postupujících bylo však rozhodnuto již předem, neboť první zápas skončil 5:0 ve prospěch bavorského celku. Šlágrem dne je peprný souboj Barcelony s Chelsea, první zápas navíc skončil remízou 1:1.

V zápase Besiktase s Bayernem šel podle očekávání do vedení již v 18. minutě Bayern, a to když se trefil Alcantara. Na začátku druhého poločasu si navíc vlastní gól dal Gonul, který poslal Bayern do dvougólového vedení. V 59. minutě snížil na 2:1 Vagner Love, ale výhru v tomto zápase definitivně potvrdil v 84. minutě hostující Wagner.

Až překvapivě pohodový postup si zajistila také Barcelona, která doma porazila Chelsea po dvou gólech Messiho a jednom gólu Dembélého.

Liga mistrů

Besiktas - Bayern* 1:3 (59. Love - 18. Alcantara, 46. Gonul (vl.g.), 84. Wagner)
Barcelona* - Chelsea 3:0 (3. Messi, 20. Dembélé, 63. Messi)