Pavlenka se za čistými konty nehoní: Jsem radši, že máme víc bodů než čistých kont

Pavlenka se za čistými konty nehoní: Jsem radši, že máme víc bodů než čistých kont

Jiří Pavlenka přijel na reprezentační sraz v lepší náladě, než tomu bylo naposledy. Zatímco v listopadu byl jeho Werder předposlední, po podařeném vstupu do jarní bundesligové části jsou Brémy dvanácté a na sestupové příčky mají náskok osmi bodů.

"Začali jsme zvládat klíčové situace, začali jsme dávat góly a zvedli jsme se. Tyhle dvě věci nás na podzim celkem trápily," pronesl pětadvacetiletý strážce svatyně s minulostí ve Slavii či Baníku.

Pavlenku nijak neznepokojuje ani skutečnost, že v letošních deseti soubojích udržel nulu pouze dvakrát. V podzimní části přitom nasbíral celkem pět čistých kont. K tomuto datu je tak na sedmi čistých zápasech.

Jeho zaměstnavatel inkasoval v sedmadvaceti duelech 32 branek a například desátý Augsburg, devátý M´gladbach, sedmý Hoffenheim, šesté Lopsko, pátý Leverkusen i třetí Dortmund jsou na tom v tomto směru hůře...

"Jsem radši, že máme víc bodů než čistých kont. Na podzim jsem sice nuly měl, ale bylo to frustrující, protože jsme nevyhrávali a ztráceli deset bodů na nesestupové příčky," pokračoval kolega Theodora Gebre Selassieho.

Jednu nulu už má mimochodem Pavlenka na kontě také v národním mužstvu, které má před sebou China Cup. "Bude to velice dobrá prověrka pro celou reprezentaci. Všichni se těšíme, protože za Uruguay hrajou Cavani a další," uzavřel svěřenec Karla Jarolíma, jenž se pere o místo jedničky s Vaclíkem z Basileje a Koubkem z Rennes.