O Krále je zájem i za hranicemi. Určitě nejsme pod tlakem, aby přestoupil kamkoli, tvrdí Kisel

O Krále je zájem i za hranicemi. Určitě nejsme pod tlakem, aby přestoupil kamkoli, tvrdí Kisel

Devatenáctiletý obránce české jednadvacítky Alex Král přestoupil ze Slavie do Teplic teprve loni v zimě. Na Stínadlech už by se však nynější kolega Rezka, Kroba, Vaněčka či Hory moc dlouho zdržet nemusel.

O perspektivního stopera s brněnskou minulostí, který hraje pravidelně v klubu i na mezinárodní úrovni, začíná být zájem také v zahraničí a varianta, že by se odehral do ciziny již v letním přestupovém okně, není nereálná.

"O Alexe registrujeme značný zájem. Hraje pravidelně ligu, je v jednadvacítce, kde může absolvovat i další kvalifikační cyklus. Situaci společně vyhodnotíme. Určitě nejsme pod tlakem, aby přestoupil kamkoli. Pokud ale bude nabídka zajímavá, bránit se nebudeme. Pochopitelně by musel souhlasit také klub," citoval web sport.cz slova agenta Karola Kisela, jenž provozuje s Martinem Latkou agenturu K2K Sport Entertainment.

Ten na něj vsadil a do Edenu ho ostatně v jeho čtrnácti letech přivedl právě on. "Spousta lidí nevěřila, že Alex prorazí. Sleduji ho detailně od čtrnácti, věděl jsem, co v něm je," doplnil na stránkách sport.cz někdejší středopolař Sparty, Sydney či Bohemians 1905.

Pod pojmem zajímavá nemyslí střední obránce s nálepkou "český David Luiz" klub, ve kterým by seděl na lavičce a nemohl se dále rozvíjet. Podobně se zadák s dvaadvaceti prvoligovými starty a jedním přesným zásahem rozhodoval také před čtrnácti měsíci a krok do kádrů Sklářů si pochvaluje. "Rozhodnutí bylo správné. Dostal jsem šanci, myslím, že jsem se chytil. Teplicím teď vracím důvěru. Cítím na sobě, že jsem se herně posunul," pronesl svěřenec kouče Daniela Šmejkala.