Liberec? Zvenčí mi to mnohdy přijde jako hra peněz, než cesta za pravou podstatou, jíž je hra samotná, říká Paulie Garand

Liberec? Zvenčí mi to mnohdy přijde jako hra peněz, než cesta za pravou podstatou, jíž je hra samotná, říká Paulie Garand
ROZHOVOR

Když se rapper a částečně stále i producent Paulie Garand před časem vydal na berlínský Olympijský stadion, kde úřadující světoví šampioni ve fotbale přivítali poslední olympijské vítěze z Brazílie, autora těchto řádků zajímaly jeho dojmy. "Byl to zážitek, ale na to, jakou estrádu a cirkus dělaj okolo toho, tak v samotným zápase mě tedy Němci mega zklamali a Brazilci si z nich dělali celkem prdel. Na stadion přijde 73 tisíc lidí a Löw nasadí úplně marnou sestavu, která se absolutně nechytá na rychlý Kanárky a je zesměšněná během prvního poločasu," hodnotil mezinárodní tahák člen Ty Nikdy. A právě tato slova, která koketovala s erudicí, jako kdyby seděl v poločasové přestávce na Kavčích horách vedle expertů Ericha Brabce s Pavlem Karochem, nás inspirovala k tématickému mini interview o "kulatém nesmyslu". Protože pokud to nevíte - jediný opravdový sport je fotbal a všechno ostatní je tělovýchova. Smajlík.

Sleduješ fotbal déle a pečlivěji než rap?
 
Nesleduju. Nenechám si utýct Ligu mistrů. To je pro mě vždycky svátek, ale poslední dobou toho mám tolik, že by se i o tý pečlivosti sledovat rap news dalo polemizovat.
 
Nedávno si navštívil v Berlíně přípravu Německo - Brazílie. Dostal si to, co si čekal před úvodním hvizdem?
 
Musim říct, že jsem byl ze zápasu hodně zklamanej. Jako člověk , co vyrostl kousek od hranic s Německem, jsem přijel fandit právě jim, ale Brazilci je celej zápas přehrávali. Ten cirkus, co se děl na stadionu před zápasem, byl paradoxně o mnoho zábavnější, než zápas samotnej.  
 
Jaké jsou podle tebe důvody, že Česká republika chybí na MS 2018?
 
Podle mě nám v týmu chybí dvě tři persony, na které by se dalo spolehnout. Dřív tomu tak bylo. Stejně jako má Real Ronadla, tak jsme měli v různých dekádách stejně důležité hráče, co uměli tvořit hru a proměňovat šance. Ať už to byl Poborský, Nedvěd, Koller, nebo Baroš, byli to tahouni teamu a uměli vzít zápas na sebe. Teď tam nikoho s tak jasným "lídr" postavením nevnímám. Chybí nám taková ta pomyslná hvězda teamu, která to konstatně dokazuje góly, nebo tvorbou hry.
 
Při našem posledním hudebním rozhovoru si mi ukazoval společnou fotku s Grande Paolem. Je to tvůj nejoblíbenější český hráč? Viděl si ho někdy živě v akci?
 
Je to tak. Pavel Nedvěd je pro mě obrovskej fotbalovej vzor a vždycky jsem ho obdivoval. Ať už jako hráče, tak i jako člověka. Bohužel jsem ho naživo viděl jen minulý rok v Jablonci, ale v kvádru mimo hřiště. 
 

Don Garandino je aktivní dvanáctou sezonu. Za tu dobu mimo jiné stihl jedno demo "Mozoly", dvě skupinová alba s BPM a pět sólových alb (šesté a celkově třetí čistě s Kenny Roughem vyjde letos). Pokud do toho chcete počítat i řadu hostujích slok, případně Ty Nikdy kompilaci "Label", nechť je libo.

 
Kolikrát si v sezoně 2017/2018 osobně navštívil váš stadion U Nisy na klasický "studený párek a teplý pivo"?
 
Přiznám se, že asi jen třikrát. Je to ostuda, ale od podzimu mám byt i v Praze, tak neustále pendluju a navíc mi to mnohdy nedovolí neustálé koncertování o víkendech.
 
Co si myslíš o stylu libereckého majitele Ludvíka Karla, který k fotbalu přistupuje čistě obchodně a kádr se díky tomu razantně mění každého půl roku?
 
V tomhle strašně cením Plzeň, která si dokáže udržet až na malé vyjímky stálej kádr, kterej je díky tomu sehranej a dokáže bodovat i v pohárech, za který maj krom velkejch peněz ještě fotbalovej kredit. Jak můžou ve Slovanu myslet na lepší výsledky, když nedaj týmu šanci, aby se stmelil a každýho dobrýho hráče hned prodaj?  Nevidim do útrob, ale zvenčí mi to mnohdy přijde jako hra peněz, než cesta za pravou podstatou - hry fotbalu.
 
Vidíš v exsparťanovi Davidu Holoubkovi muže, který může hrát se Slovanem znovu evropské poháry?
 
Vidím v něm potenciál. Je to moderní a perspektivní trenér, kterej dává šanci mladejm hráčům. To se mi líbí.
 
Kdo je v tvých očích aktuálně nejlepším hráčem Slovanu?
 
Pro mě je to momentálně Vladimír Coufal, který se vypracoval na velkou oporu týmu.